Domů / Doporučujeme / Seznamte se s automaty – nejoblíbenější hrou v kasinu

Seznamte se s automaty – nejoblíbenější hrou v kasinu

Ačkoliv na ně část společnosti hledí skrz prsty, jsou nedílnou součástí zábavního průmyslu. Kasinové hry mají v oblibě lidé ze všech sociálních skupin a často jim holdují i známé osobnosti. Kromě rulety, blackjacku a dalších klasických stolních her jsou v centru pozornosti také výherní automaty. Jsou dokonce natolik populární, že se jimi spousta hráčů baví i bez rizika – konkrétně automaty zdarma si lze zahrát bez registrace a vkladu. Chcete si je vyzkoušet, ale moc se v nich nevyznáte? Pak se začtěte do následujících řádků.

Jak TO všechno začalo?

Historie výherních automatů se začala psát na přelomu 19. a 20. století. Překvapivě nikoliv v kasínech, ale v místech, kde se obchodovalo s tabákem a alkoholem. První automat navíc nebyl zkonstruován tak, aby se do něj házely mince. Původně se hrálo o věcné ceny, což ovšem hráčům vůbec nevadilo.

Od mechanických přístrojů až po online aplikace

Koncept hry spočívající v otáčení válců se symboly byl natolik fenomenální, že se v průběhu času dočkal několika úprav, a postupně se transformoval do klasického mechanického hracího automatu. Nejčastěji do tří až pětiválcové varianty.

Dalším evolučním krokem byla digitalizace. Princip digitálních výherních automatů se od těch mechanických nijak nezměnil, avšak přibily atraktivní funkce, mezihry a další lákadla pro hráče. Mimo to se výrazně rozšířila nabídka her.

Z technologického hlediska jsou o stupínek výše videoloterijní terminály. Od digitálních automatů se liší především tím, že jsou zapojeny do větší sítě a umožňují hru o jackpot či jiné vysoké částky.

Hráči, kteří preferují zábavu v pohodlí svého domova, si mohou zahrát automatové hry online – dokonce i bezplatně. Umožňují to jak provozovatelé internetových kasín (v tzv. free módech), tak i nezávislí vývojáři, kteří tvoří hry z daného žánru pro zábavu. Velkou výhodou online hraní je, že ho lze provozovat kdykoliv a odkudkoliv.

Shlédněte také

Viete, aké účinky má matcha čaj? Týchto 5 sa oplatí poznať!

Japonci o matcha tea hovoria ako o nápoji dlhovekosti. A vedecké štúdie dokazujú, že nie sú ďaleko od …