Domů / Doporučujeme / Buďte ve stáří zdraví a fit

Buďte ve stáří zdraví a fit

Jak si představujete svůj podzim života? Každý se těší na to že bude cestovat, bude mít zasloužené volno a bude sklízet ovoce života, které tak dlouho opečovával. Aby tomu tak skutečně mohlo být, je zapotřebí abychom byli i ve stáří zdraví.

Začít co nejdříve

Pokud chcete být ve stáří skutečně fit, je důležité si uvědomit, že čím dříve začnete, tím lepší to bude. Nejlépe již v brzkém věku. Pokud je již pozdě nevadí. Můžete začít ještě dnes a postupně své tělo začít opět rozhýbávat. Jde to, stačí jen chtít.

Nepřestávejte

Jakmile se cvičením začnete, je dobré v něm kontinuálně pokračovat. Myslíme tím, že je dobré věnovat se cvičení skutečně pravidelně a bez větších prodlev. Tělo má sice svalovou a pohybovou paměť, ale čím je starší, tím o tuto schopnost více přichází. Velké prodlevy v pohybové aktivitě mu tak vůbec neprospívají.

Jezte tak jak máte

Ve stáří je více než kdy jindy důkladně dodržovat zdravý jídelníček. Je dobré řídit se kvalitou a omezovat kvantitu. Metabolismus se nám postupně zpomaluje a je potřeba jíst skutečně kvalitní potraviny. Zejména bílkoviny bychom rozhodně neměli podceňovat a měli bychom je zařazovat do jídelníčku v co největším množství. Nedržte drastické a dlouhodobé diety, ale naordinujete si jídelníček, který vám bude k užitku a bude vám dodávat dostatek potřebných živin během celého dne.

Rozhýbejte to

Krom jídelníčku je samozřejmě neskutečně důležitý také pohyb. I ve stačí se dá posilovat. Začněte pěkně zlehka a pomalu a postupně navyšujte zátěž i tempo. Naslouchejte svému tělu a řiďte si tím co vám o sobě říká. Aktivní hmota vám bude posilovat metabolismus a vy se budete cítit tak fit, jako už dlouho ne.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Není kolo jako kolo. Při volbě zvažujte terény, do nichž se nejčastěji vydáváte

Mnozí lidé si na výběru jízdního kola nedávají příliš záležet, hledí především na cenu. To …