Domů / Doporučujeme / Buďte ve stáří zdraví a fit

Buďte ve stáří zdraví a fit

Jak si představujete svůj podzim života? Každý se těší na to že bude cestovat, bude mít zasloužené volno a bude sklízet ovoce života, které tak dlouho opečovával. Aby tomu tak skutečně mohlo být, je zapotřebí abychom byli i ve stáří zdraví.

Začít co nejdříve

Pokud chcete být ve stáří skutečně fit, je důležité si uvědomit, že čím dříve začnete, tím lepší to bude. Nejlépe již v brzkém věku. Pokud je již pozdě nevadí. Můžete začít ještě dnes a postupně své tělo začít opět rozhýbávat. Jde to, stačí jen chtít.

Nepřestávejte

Jakmile se cvičením začnete, je dobré v něm kontinuálně pokračovat. Myslíme tím, že je dobré věnovat se cvičení skutečně pravidelně a bez větších prodlev. Tělo má sice svalovou a pohybovou paměť, ale čím je starší, tím o tuto schopnost více přichází. Velké prodlevy v pohybové aktivitě mu tak vůbec neprospívají.

Jezte tak jak máte

Ve stáří je více než kdy jindy důkladně dodržovat zdravý jídelníček. Je dobré řídit se kvalitou a omezovat kvantitu. Metabolismus se nám postupně zpomaluje a je potřeba jíst skutečně kvalitní potraviny. Zejména bílkoviny bychom rozhodně neměli podceňovat a měli bychom je zařazovat do jídelníčku v co největším množství. Nedržte drastické a dlouhodobé diety, ale naordinujete si jídelníček, který vám bude k užitku a bude vám dodávat dostatek potřebných živin během celého dne.

Rozhýbejte to

Krom jídelníčku je samozřejmě neskutečně důležitý také pohyb. I ve stačí se dá posilovat. Začněte pěkně zlehka a pomalu a postupně navyšujte zátěž i tempo. Naslouchejte svému tělu a řiďte si tím co vám o sobě říká. Aktivní hmota vám bude posilovat metabolismus a vy se budete cítit tak fit, jako už dlouho ne.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …