Domů / Doporučujeme / Jógou k dokonalému zdraví

Jógou k dokonalému zdraví

Jogínské cvičení je praktikováno již stovky let a není se čemu divit. Jóga totiž dává tělu novou energii, skvěle jej protáhne, vnese klid do vaší mysli a hlavně posílí kompletně všechny složky vašeho těla, psychické i fyzické.

K čemu jóga vlastně je?

active-1822476_960_720Jóga je dokonalé cvičení vhodné pro každého. Díky ní získáte maximálně pružné tělo a hlavně odbouráte veškeré bolesti spojené se ztuhlým svalstvem a zkrácenými šlachami. Navíc přinese do vašeho života harmonii a klid. Možná se vám to zdá jako klišé, ale skutečně je tomu tak. Kdo nezkusil, neuvěří.

Jak na to?

Než začnete se samotnou jógou, rozmyslete se, jaký druh chcete cvičit. Jóga je sice jedna jediná, ale lze k ní přistupovat mnoha způsoby. V praxi to tedy znamená, že můžete cvičit jógu zaměřenou pouze na protažení, na uklidnění mysli, nebo na posílení svalstva a to jak vnitřního, tak i vnějšího. My vám však vřele doporučujeme, zajít si na hodiny jógy vyloženě určené pro začátečníky. Zde vám budou představeny naprosté základy, správné držení těla a především dýchání do středu těla.

Ještě před první lekcí

Ještě něž na svou první hodinu jógy zajdete, tak si pořiďte dobré vybavení. Základem je oblečení. To volte takové, aby vám umožňovalo maximální pohyb těla, ale zároveň nebylo příliš volné. Pokud by bylo, hrozilo by, že se do šatstva zamotáte. Důležitá je také dobrá podložka, tu si sice můžete zapůjčit, ale nejlepší je mít svou vlastní. Nemusíte si kupovat žádné extrémně drahé, hlavně aby byly příjemné a neklouzali vám.yoga-20647_960_720

Nic si nevyčítejte

Především myslete na to, že jste začátečník a nemusíte si hned dávat nohy za hlavu. Buďte v klidu a užívejte si.

Shlédněte také

Venkovní vířivky od Spahouse.cz přinášejí celoroční požitek tělu i mysli

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo mít své soukromé wellness? Nemuset se nikam objednávat, …