Domů / Doporučujeme / 5 nejoblíbenějších metod omlazení pleti

5 nejoblíbenějších metod omlazení pleti

Ať máme sebekrásnější obličej a pravidelně o sebe pečujeme, čas nezastavíme. Proto umění, kterému bychom měly jako ženy vládnout, je i stárnutí s grácií. Což však rozhodně neznamená, že bychom se jej neměly pokusit zpomalit. Život se prodlužuje, často jsme se až před čtyřicítkou staly mladými maminkami. A zachovat si svěží krásu po delší dobu je dnes dostupné pro každou z nás. Pojďte se podívat na nejoblíbenější metody omlazení pleti.

Laserový resurfacing odstraní drobné vrásky i hyperpigmentaci

Stárnutí pleti se projevuje nejen vznikem vrásek, ale rovněž hyperpigmentací. Cítíme se mladé, a přesto naši dříve barevně dokonalou pokožku mohou začít nehezky měnit právě tzv. stařecké skvrny. Frakční laserový resurfacing si umí poradit s oběma zmíněnými problémy. A nejen s nimi. Hodí se dokonce na korekci drobných jizev například po akné.

Ošetření je pro naprostou většinu z nás zcela bezbolestné. Pouze někdo cítí jemné štípání. Při zákroku laserem dochází ve středních vrstvách pokožky k vytváření drobných koagulovaných tkání. Ty pak nastartují proces intenzivního hojení a aktivuje se masivní tvorba kolagenových vláken. Pokožka tak nastartuje vlastní omlazující proces. Zákrok je vhodné zopakovat třikrát s odstupem čtyřech týdnů.

Vzhled pokožky po resurfacingu se nádherně omladí. Bezprostředně po něm, nebo dva dny po zákroku, může přetrvávat mírné zčervenání pokožky. Vhodné je pokožku ošetřovat vysoce hydratačními krémy a zejména v letních měsících ji chránit krémem s UV faktorem SPF 50+. Po zákroku je možné hojení pokožky urychlit pomocí světelné terapie Healite II.

Chemický peeling se hodí zejména pro mastnou pleť a při rozšířených pórech

Tato velice účinná antiageing metoda pomáhá zjemnit drobné vrásky, zmírnit projevy akné i zesvětlit pigmentové skvrny. Vhodná je však pouze pro mastnou pleť. U citlivé a suché pleti totiž dochází k nežádoucímu vysušení pokožky.

Při zákroku se na pleť aplikuje kyselina trichloroctová, která se následně smyje, pokožka se neutralizuje a promastí. Zákrok skutečně nebolí a výsledky jsou dobře patrné na celkovém zlepšení stavu pleti a jejím omlazení. Peeling je vhodné opakovat čtyři až šestkrát.

Mezoterapie zpevní ochabující pokožku

Naše pokožka v obličeji s věkem, ale i s nezdravým životním stylem, ochabuje. Mezoterapie umí tyto projevy odstranit, pleť omladit a vrátit nám mladistvý a odpočatý vzhled.

Při mezoterapii se ultratenkou jehličkou aplikuje do střední vrstvy (cca do hloubky 3 mm) pokožky, tzv. mezodermu, speciální roztok. Ten vyplní ochablou pokožku. Zákrok je vhodné opakovat dva nebo třikrát, vždy s odstupem tří až čtyřech týdnů.

Plazmaterapie omladí náš obličej, krk i ruce

Díky plazmaterapii (metoda se nazývá též plazmalifting) dokážeme podstoupit omlazení nejproblematičtějších partií těla. Drobné vrásky umí metoda odstranit jak na obličeji, tak na krku, dekoltu i hřbetu ruky. Pleť se v těchto místech krásně projasní a hluboce hydratuje, současně je pleti dodána potřebná výživa.

K omlazení nám při této metodě pomůže naše vlastní krev. Přesněji plazma. Nejdříve se z naší krve (odebráno nám je 10 až 20 ml krve) odebere krev a na centrifuze se z ní oddělí krevní plazma. Ta se následně smíchá s aktivátorem urychlujícím hojení kůže. Tato směs se pak tenkou jehličkou aplikuje do kůže. Aby byla metoda bezbolestnou, používá se znecitlivující krém.

Ošetření je zapotřebí opakovat dva až třikrát. Druhé ošetření následuje po čtyř týdnech. Třetí po dalších dvou měsících. Pozitivní změna se objeví zhruba tři týdny po prvním zákroku.

Injekční výplně na kruhy a váčky pod očima

Aplikace injekčních výplní Teosyal Redensity II s obsahem kyseliny hyaluronové, aminokyselin a vitamínů umí výrazně omladit oční okolí. Zmizí kruhy a dojde k vyplnění prohlubní i vrásek. Aplikace je téměř bezbolestnou, nebo se aplikuje znecitlivující krém. Výsledek zákroku se projeví ihned po aplikaci. Opakovat se musí jednou za půl roku až rok.

Zdroj informací: SKIN CARE Liberec (https://www.skincareliberec.cz)

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …