Domů / Doporučujeme / Staňte se profi osobním trenérem

Staňte se profi osobním trenérem

Jste aktivní sportovec a chcete pomáhat lidem začít cvičit? Staňte se profi osobním trenérem. V současné době je to jedna z nejrychleji se rozvíjejících profesí, která nabízí řadu výhod. Umožní vám začít podnikat, nemáte pevnou pracovní dobu, děláte to, co lidi baví, inspirujete ostatní k tomu, aby se zlepšovali.

Co je náplní práce osobního profi trenéra

Osobní profi trenér vzdělává své klienty v oblasti fyzické kondice a motivace a pomáhá jim sestavovat zdravý jídelníček, který je nejen výživný, ale také bude obsahovat všechny potřebné látky pro cvičení i po něm. Je tedy potřeba vyznat se ve zdravé stravě a nových trendech, které se v oblasti stravování objevují. Potraviny by měly být nejen zdravé, ale také by měly dobře chutnat. Trenér by měl umět poradit s novými recepty, případně upravit svým klientům stravovací návyky tak, aby byly přínosem nejen pro období cvičení.

Je schopen svým klientům ukázat a naučit je cviky, které podpoří jejich fyzickou kondici a zdatnost, motivuje k lepším výkonům a pomáhá stanovovat si přiměřené cíle.

Vzhledem k tomu, že osobní trenér je povolání soutěživé, je potřeba si zvolit i nějakou specializaci, kterou svým klientům nabídnete. Také si můžete založit vlastní společnost. Pokud nevíte, jak na to, pomohou vám rady o podnikání na www.hardyn.cz.

Výhody vlastní společnosti

Pokud si založíte vlastní společnost, můžete si určovat vlastní pravidla, ceny a můžete si vybírat i vlastní klientelu. Také si můžete zvolit prostory, kde budou tréninky probíhat. Někteří trenéři provozují praxi ve vlastních domovech, jiní docházejí domů za svými klienty. Další možností je pronájem vhodného prostoru. Výběr a volba je jen na vás.

Mějte však na paměti, že pokud chcete být konkurence schopný, je potřeba se seznamovat i s novými trendy či technologiemi, jen tak udržíte krok s dobou a vaší společnosti se bude dařit.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …