Domů / Doporučujeme / 5 zimních aktivit, při kterých se hubne, a navíc prospívají srdci

5 zimních aktivit, při kterých se hubne, a navíc prospívají srdci

Když se venku nabízí příhodné podmínky pro zimní sporty, zapomeňte na klasické kardio aktivity. Naopak si začněte užívat radovánek v chladném počasí – kromě spousty zábavy při nich spálíte spoustu kalorií a posílíte činnost srdce. Které sporty se rozhodně vyplatí provozovat?

Bruslení

Chcete-li zapracovat na své kondici, zhubnout a posílit mnoho svalových partií, nasaďte si brusle. Právě tato kardio aktivita je skvělou volbou pro ženy, které touží po pevnějším zadečku a stehnech.

Z hlediska spalování kalorií záleží na rychlosti. V případě rekreačního bruslení počítejte s cca 500 kcal za hodinu. Hlídejte si však techniku – bruslete v mírném předklonu a neohýbejte záda.

Běžkování

Jízda na běžkách je často označována za jednu z nejzdravějších pohybových aktivit. Kromě toho, že jde o vynikající kardio cvičení, dochází k zapojení téměř všech svalů. Nejvíce dostávají zabrat tzv. problémové partie.

Budete-li běžkovat klasickým způsobem, spálíte kolem 500 kcal za hodinu. V případě bruslařského stylu pak o cca 200 kcal více.

Sjezdové lyžování

Rekreační lyžování v zahraničí si v žebříčku popularity zimních sportů dlouhodobě drží prvenství. Co se týče výdeje kalorií, hodně záleží na stylu a typu terénu. Pokud jezdíte svižně a neprostojíte většinu času ve frontě, spálíte cca 400 kcal za hodinu. Oproti ostatním sportům tedy o něco méně. Spíše než jako způsob hubnutí proto na lyžování nahlížejte jako na možnost, jak efektivně posílit stehna, hýždě a další svaly. Anebo přesedlejte na závodní lyžování, při kterém spálíte podstatně více kalorií.

Snowboarding

Za hodinu jízdy na „prkně“ spálíte kolem 450 kcal. Snowboarding je fyzický náročnější než lyžování a lépe se při něm hubne. Opět však záleží na jízdním stylu a terénu. V každém případě počítejte s příznivým vlivem na kardiovaskulární systém. A stejně jako u běžeckého lyžování, také u snowboardingu dochází k formování spodní části těla.

Bobování a sáňkování

Jízdě na bobech či sáňkách se věnují především děti a považují ji za zábavu. Vyrazíte-li příště s nimi, nebudete litovat – neustále vybíhání na kopec přináší ovoce. Kromě toho, že zhubnete (za hodinu spálíte kolem 500 kcal), posílíte svaly na nohou a zádech. A samozřejmě uděláte něco pro své srdce.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …