Domů / Doporučujeme / Zlepšete si svou kondici! Začněte chodit do fitka!

Zlepšete si svou kondici! Začněte chodit do fitka!

Nejste zcela spokojení se svou postavou? Tak si ji vylepšete? Jinak než cvičením to bohužel nejde a ti, co říkají opak, lžou. 

Cesta k lepší postavě nevede jinou cestou, než je tvrdá práce. Ba mnohdy i dřina. A nemáme na mysli jen tvrdou manuální práci na zahradě, byť uznáváme, že takové sekání trávy přiměřeně velkého pozemku se vyrovná půlhodinové aerobní aktivitě na rotopedu či běžícím pásu.

Cvičte pod profesionálním dohledem

A ti, kteří nemají žádný trávník, který by mohli posekat, mohou chodit do fitka, ve kterém na rozdíl od těch, kteří vsadí jen na zahradničení, mohou cvičit pod profesionálním dohledem. Bez něj totiž (obzvláště začátečníci) nebudou vědět, kde a jak začít. Například v ostravském Fitparku (na internetu hledejte pod odkazem fitko Ostrava či fitness Ostrava) na vás čeká cardio zóna (s více než 65 stroji), posilovna (se 104 stroji) a funkční zóna (na ploše 350 m²). Zúčastnit se můžete některé ze skupinových lekcí (crossfit, kruhový trénink, body shape, h.e.a.t., power spinning, body forming atd), nebo můžete zvolit lekci individuální. Při ní se vám samozřejmě dostane individuální pozornosti. A jaké cvičení zvolit?

Vyzkoušejte crossfit

Jde-li vám v první řadě o nárůst svalové hmoty, vyzkoušejte cvičení CrossFit (hledejte pod odkazem CrossFit Ostrava). Tento účinný funkční trénink je rozdělený do tří částí – po nezbytném rozehřátí (warm up) přistoupíte k silové části zaměřené na těžší váhu s menším počtem opakování následované samotným workoutem založeném na předepsaném počtu opakování v předem stanoveném limitu.

H.E.A.T pro všechny

Pokud je v hledáčku vašeho zájmu spíše zlepšení kondice, vsaďte na cvičení H.E.A.T (hledejte pod odkazem Heat Ostrava). Jedná se o speciální skupinové cvičení na pásu Maxerrunner. Na něm můžete běžet, ale i chodit v nezávislosti na věku, stáří i kondici. Toto cvičení je zkrátka vhodné pro všechny.

Máte rádi badminton?

Zapomeňte ale na letní pinkání v kempu před stanem. V ostravském fitparku si jej můžete zahrát v k tomu určeném sálu. Při této hře si navíc nejenom zpevníte svaly, ale také zlepšíte kondici, postřeh a rychlost. A dolů půjdou i kilogramy. Zkrátka zabijete několik much jednou ranou. Více na odkazu badminton Ostrava.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …