Domů / Doporučujeme / Kardio si užijete i na in-line bruslích

Kardio si užijete i na in-line bruslích

Dát si pořádně do těla je vždycky skvělý pocit, člověk se na něm časem stane závislým. Při sportování si vyčistí hlavu, vyplaví endorfiny a domů se vrací šťastný. Nicméně čím častěji sportujete, tím více aktivit je třeba do svého programu zařadit. Aspoň pokud nechcete sklouznout k nudě a stereotypu. Co takhle vyzkoušet in-line bruslení?

Kolečkové brusle si pořizuje čím dál více lidí. Aby také ne, když se po Česku rozrůstají cyklostezky, na nichž se dá perfektně jezdit. Často mají z jednoho konce na druhý i deset kilometrů, takže když se projedete tam a zpět, pěkně si procvičíte nohy. Nejde však o aktivitu zaměřenou jen na nohy. Při bruslení využíváte i ruce, trénujete dech, pocítíte zadek. Prostě protáhnete celé tělo.

Na bruslích si zacvičíte a pobavíte se s dětmi

Kolečkové brusle jsou skvělou investicí, lze je totiž využívat na mnoho způsobů. Chcete-li si dát do těla, vydejte se sami na nějakou delší cyklostezku. Brusle vezmete do batůžku, dojedete na místo, pak je v batohu vyměníte za boty a jedete.

S dětmi se budete pohybovat trochu pomaleji, můžete je vézt za ruce, dělat s nimi blbiny. Nezapomeňte jim pořídit chrániče a helmu, i když nebudou jezdit moc rychle, mohly by si přivodit ošklivá zranění.

Další možností je in-line hokej. Ten už však vyžaduje trochu zkušeností, musíte brusle umět ovládat, abyste se nepotřebovali soustředit jen na bruslení a mohli rychle reagovat. Nejdřív se tedy naučte jezdit tak, že si budete jistí svými pohyby.

Bruslení zvládnete

Udržet rovnováhu je na in-line bruslích mnohem jednodušší než na těch ledních. Kolečka na brusle jsou totiž širší než úzké nože. Zpočátku se vám však může zdát těžší zabrzdit, k tomu je zapotřebí naklonit pravou nohu dozadu. Myslete na to, že na in-line bruslích nezabrzdíte na místě, máte nějakou brzdnou dráhu. Toužíte-li po snadněji ovladatelných bruslích, sáhněte po těch, co mají menší kolečka. Větší kola vám zase zajistí vyšší rychlost. Jste z toho všeho zmatení? Vydejte se za odborníky a nechte si poradit. Zkuste to třeba na BauerHockey.cz.

Shlédněte také

Likvidace vozidel: Jak efektivně zlikvidovat staré vozidlo?

Pro mnoho majitelů aut je likvidace starého vozidla nejen nutností, ale i příležitostí, jak se …