Domů / Doporučujeme / Ten pravý sport na hubnutí? Squash!

Ten pravý sport na hubnutí? Squash!

Squash je sport, který zná velké množství lidí, ovšem aktivně jej provozuje jen málo kdo. Pojďte se s námi tedy podívat na to, co nám může tento sport přinést a čím je tak prospěšný.

Zajímavý sport

Squash je indorovým derivátem tenisu a pingpongu, kde ovšem síť nenajdete. Jedná se o dynamickou hru pro dva hráče, která pořádně zaměstná vaše tělo i postřeh! Tato hra vznikla v první polovině 19. století v Anglii, ovšem největšího rozmachu se dočkala až po první světové válce, kdy squashi propadla celá Evropa. Začalo vznikat obrovské množství klubů a začalo se pořádat i mistrovství světa.

Squash se hraje v na poměrně malém hřišti, kde jsou dva hráči na své polovině hřiště. Jejich úkolem je odpálit raketou speciální pryžový míček proti stěně tak, aby se odrazil od zdi, dopadl na protihráčovu stranu hřiště a pokud možno navíc tak, aby jej protihráč nebyl schopen odpálit zpět. Díky tomu tak hráči létají po celé ploše půle, ve které se mohou pohybovat a snaží se míček vrátit zpět svému soupeři. Pravidla hry jsou samozřejmě o něco složitější, ovšem ne natolik, aby je nebyl schopen pochopit každý hned při první hře.

Něco pro vaše tělo!

Díky vysoké dynamice tohoto sportu se jedná o naprosto perfektní způsob jak spálit obrovské množství kalorií. Zároveň také budete formovat své tělo a to v komplexní rovině, protože během tohoto sortu zapojujete jak dolní polovinu těla díky běhání, tak také horní polovinu těla a paže díky odpalování míčků a ovládání rakety.

Squash si můžete zahrát v každém větším městě, kdy mají speciální kurty na tento druh sportu. Jejich součástí je často i bar, takže si můžete po hře dojít s partnerem na drink a třeba se i vsadit, že poražený zve vítěze.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …