Domů / Doporučujeme / Nejčastější zlozvyky, které mohou vyústit v problémy s častým onemocněním

Nejčastější zlozvyky, které mohou vyústit v problémy s častým onemocněním

Pochopitelně se může stát, že máme nešťastné období, kdy se nám zkrátka nemoci mohou lepit na paty a nic s tím nemůžeme udělat. Mnohem častějším případem je ale fakt, že lidé, kteří jsou velice často nemocní, mají problémy se svojí přirozenou imunitou.

Přirozená lidská imunita je velice důležitá věc a může být stejně tak kvalitně posilována dobrými životními návyky, jako ztracena tím, že se k tělu nechováme správně. Ať už jsme ale v první či druhé kategorii, tak vám přinášíme přehled nejčastějších zlozvyků vedoucích k častým nemocem.

Nedostatečné převlékání v zimních obdobích

Začneme trochu nečekanou, ale procentuálně velice častou situací. Přijdeme zvenčí během klasického zimního dne, kdy jsme neustále ve studeném počasí. Proto jsme tak určitě také oblečeni v několika vrstvách, přičemž jednotlivé vrstvy mohou být propocené. Pak přijdeme do jiného prostředí a oblečení okamžitě nevyměníme. Ačkoliv můžeme používat ochranné nápoje a celou řadu dalších osvědčených pomůcek, tak s těmito návyky budeme náchylní na prochladnutí.

Problémy s nedostatečnou hygienou

Nedostatečná hygiena je snad tím vůbec nejčastějším a nejvážnějším problémem, se kterým se můžeme dnes a denně potkat. Problémem přitom není to, že by lidé nevyužívali osvědčené hygienické potřeby mimo domov, ale dokonce i po příchodu domů nebo do práce či restaurace nedbají hygieny rukou. Přitom ruce jsou díky kontaktu se vším kolem nás tím nejdokonalejším přenašečem. Postupem času si pak přirozeně sáhneme na obličej, čímž bakterie a viry přesuneme blíže ke sliznicím.

Nedostatek spánku a pestré stravy

Jak spánek, tak i pestrá strava, by měly splňovat dvě zásadní kritéria. Prvním kritériem je rozhodně pravidelnost, tím druhým je potom dostatek. V případě spánku je rozdíl opravdu podle věku, stejně tak i strava je rozdílná podle pohlaví a tělesné kompozice. Vždy ale platí, že bychom měli pomoci hlavně pravidelností a dostatkem obojího. Pomáhat nám mohou ochranné nápoje a vitamínová suplementace, která rozhodně nenahradí pevnou stravu, ale může pomoci s jednodušším vyživováním.

Shlédněte také

Jaké zdravé potraviny byste měli zařadit do svého jídelníčku?

Chcete prožít dlouhý a spokojený život plný energie? V takovém případě musíte dbát na vyváženou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *