Domů / Cvičení / Nejlepší cviky na ramena v posilovně i doma

Nejlepší cviky na ramena v posilovně i doma

Široká a perfektně kulatá ramena jsou snem nejednoho návštěvníka posilovny. Jak ale proměnit sen v realitu a vypracovat si ramena, díky kterým se za vámi bude každý otáčet? Přesně na tuto otázku si zodpovíme v rámci našeho dnešního článku.

Jak cvičit ramena?

I když ramena jako celek nejsou nijak často opomíjenou partií. Problémem však je, že je především začátečníci necvičí tak, jak by bylo třeba. Mějte na paměti, že se ramena (tedy deltové svaly) dělí na tři hlavní partie, zjednodušeně na přední, boční a zadní delty. Mnoho začínajících cvičenců si pak myslí, že na přední delty stačí benchpress, na zadní cviky na záda a na boční 1-2 cviky týdně. Pokud však nejste obdařeni perfektní genetikou, takový tréninkový systém rozhodně stačit nebude.

Ramena totiž vyžadují stejnou pozornost jako i jiné partie a pro jejich maximální rozvoj je nutné procvičovat a progresivně zatěžovat všechny jejich části. Proto jsme si pro vás na následujících řádcích připravili sadu těch nejlepších cviků pro podnícení jejich růstu.

Nejlepší cviky na ramena

Základem cviků na ramena by se nepochybně měly stát různé tlaky, ať už jde o tlaky ve stoje nebo v sedě s velkou činkou či s jednoručkami, pouze díky tlakům dosáhnete vytouženého objemu a síly ramen. V domácím prostředí pak lze tlaky simulovat pomocí obyčejných kliků nebo jejich složitějšího provedení ve stojce.

Na boční část ramen je pak vynikající rozpažování a všechny jeho různé variace. Na co je však nutné se zaměřit jsou zadní ramena, která bývají často opomíjena a velmi špatně rozvinutá. To pak může vést ke kulacení zad a bolestem v oblasti ramene. Na zadní delty je pak skvělé rozpažování v předklonu nebo takzvané facepully, jež jsou pro zadní oblast ramen přímo blahodárné.

Všechny nejlepší cviky na ramena, a nejen je, najdete dopodrobna vysvětlené a názorně předvedené na ukázkových videích na webových stránkách posilka.cz

Shlédněte také

Venkovní vířivky od Spahouse.cz přinášejí celoroční požitek tělu i mysli

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo mít své soukromé wellness? Nemuset se nikam objednávat, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *