Domů / Motivace / Hledejte svou motivaci

Hledejte svou motivaci

Cvičíte? Pak jistě víte, že vůbec nejdůležitější je samotné cvičení a také jídelníček, ovšem jen málo kde se dozvíte, že důležitá je ještě jedna složka a to motivace. Bez ní není chuti k cvičení a tedy i žádné výsledky.

Najít motivaci může být někdy velice těžké, ovšem jedná se o nezbytnou složku vašeho cvičení. Kde není motivace nejsou ani výsledky. Proto je důležité si tu svou motivaci najít a nechat jí aby vás neustále poháněla kupředu. Jenže kde hledat? Hledejte především ve svém nitru a ve svém srdci.

Inspirace

Inspirace může být jednou z největších motivací! Jak to myslíme? Nechte se inspirovat ostatními a udělejte si z nich vlastní motivaci. Obklopte se obrázky a videi lidí, kteří vypadají přesně tak jak byste chtěli vypadat i vy. Tyto obrázky si vystavte na nějaké pěkné viditelné místo. Například na plochu vaší obrazovky u počítače, dejte si je na lednici a na další viditelný místa. Pokaždé, když se vám do cvičení již nebude moc chtít, podívejte se na tyto obrázky či videa a ihned změníte názor.

Dávejte si výzvy

Pokud na vás vizuální motivace nepůsobí, zkuste vyzvat svou vlastní hrdost a čest. Dejte si nějaký úkol či cíl, který budete muset do určité doby splnit. V momentě, kdy se vám to nepodaří, budete muset udělat něco, co se vám příliš líbit nebude. Například se budete muset něčeho vzdát, třeba finančního obnosu, ve prospěch člena rodiny.

Jde to i naopak

Pokud na vás neplatí negativní motivace, vyzkoušejte tu pozitivní. Ta spočívá ve stejném principu, ovšem s odměnou. Tu si můžete dopřát pouze v případě, pokud se vám podaří dosáhnout daného cíle. Pokud ne, budete si muset tuto radost odepřít.

Shlédněte také

Výmluvy, které vás brzdí!

Chcete hubnout, ale nechce se vám cvičit? Tak to máte problém, protože bez pohybu nikdy …