Domů / Motivace / Hledejte svou motivaci

Hledejte svou motivaci

Cvičíte? Pak jistě víte, že vůbec nejdůležitější je samotné cvičení a také jídelníček, ovšem jen málo kde se dozvíte, že důležitá je ještě jedna složka a to motivace. Bez ní není chuti k cvičení a tedy i žádné výsledky.

Najít motivaci může být někdy velice těžké, ovšem jedná se o nezbytnou složku vašeho cvičení. Kde není motivace nejsou ani výsledky. Proto je důležité si tu svou motivaci najít a nechat jí aby vás neustále poháněla kupředu. Jenže kde hledat? Hledejte především ve svém nitru a ve svém srdci.

Inspirace

Inspirace může být jednou z největších motivací! Jak to myslíme? Nechte se inspirovat ostatními a udělejte si z nich vlastní motivaci. Obklopte se obrázky a videi lidí, kteří vypadají přesně tak jak byste chtěli vypadat i vy. Tyto obrázky si vystavte na nějaké pěkné viditelné místo. Například na plochu vaší obrazovky u počítače, dejte si je na lednici a na další viditelný místa. Pokaždé, když se vám do cvičení již nebude moc chtít, podívejte se na tyto obrázky či videa a ihned změníte názor.

Dávejte si výzvy

Pokud na vás vizuální motivace nepůsobí, zkuste vyzvat svou vlastní hrdost a čest. Dejte si nějaký úkol či cíl, který budete muset do určité doby splnit. V momentě, kdy se vám to nepodaří, budete muset udělat něco, co se vám příliš líbit nebude. Například se budete muset něčeho vzdát, třeba finančního obnosu, ve prospěch člena rodiny.

Jde to i naopak

Pokud na vás neplatí negativní motivace, vyzkoušejte tu pozitivní. Ta spočívá ve stejném principu, ovšem s odměnou. Tu si můžete dopřát pouze v případě, pokud se vám podaří dosáhnout daného cíle. Pokud ne, budete si muset tuto radost odepřít.

Shlédněte také

Zvládněte to jako Ido Portal

Mít svaly a vyrýsované tělo je sice estetický velmi zajímavé, otázkou je, do jaké míry …