Domů / Doporučujeme / Nepřetěžujte své děti a pořiďte jim kvalitní školní batoh!

Nepřetěžujte své děti a pořiďte jim kvalitní školní batoh!

Lehký, anatomicky tvarovaný, s dostatečně silnými popruhy i pevnými zády. Jedině takový je zárukou správného držení těla. Cena, kterou byste ušetřili nákupem batohu levného, by se brzy navýšila. Třeba o zdeformovanou páteř, jejíž léčba pak je mnohem nákladnější.

Školáci rozhodně nebývají žádnými troškaři. Seznam nezbytných školních pomůcek bohužel není krátký. Na některých můžete ušetřit, u jiných se otáčení desetikoruny moc nedoporučuje. Ze zdravotního hlediska tedy určitě. Na mysli máme právě školní batohy.

Čím lehčí, tím lépe

Hlavní úlohou školních batohů a aktovek je nošení školních pomůcek. Těch rozhodně není málo. A nejsou lehké. A s nimi se školáci včetně těch nejmenších musí poprat. Ideálně je tedy nosit do k tomu určeného školního batohu. Když už není možné na minimum snížit váhu pomůcek a učebnic, tak je alespoň možné snížit váhu zavazadla, v němž je školáček nosí.

Školní batohy pro správné držení těla

A to, aniž by takový školní či studentský batoh byl ochuzen o veškeré nezbytnosti napomáhající správného držení těla. To jsou, jak už jsme zmínili v úvodu, ergonomická záda, hrudní pás či dostatečně široké a nastavitelné popruhy. Ty mimo jiné umožňují rovnoměrné rozložení váhy školákova zavazadla a jeho obsahu, které je zárukou toho, aby se páteř nepřirozeně nenakláněla na jednu stranu. Bude-li školák samozřejmě batoh či aktovku nosit na obou ramenou!

Věřte české firmě

Velmi kvalitními batohy a aktovkami doporučovanými i odbornou veřejností trh zásobuje například známá česká firma Stil. V její nabídce najdete školní batohy pro všechny dětské věkové kategorie, jak tedy školní aktovky pro prvňáčky, tak i školní batohy pro 2. stupeň. Právě věk a výška školáka jsou při výběru batohu klíčové.

Batoh, penál a peněženka ve stejném motivu

Školní aktovka pro prvňáčka by například měla být lehká, pohodlná, ale zároveň prakticky členěná a s nějakým hezkým motivem. Ten je pro prvňáčky nesmírně důležitý. Značka Stil navíc své jednotlivé motivy používá i na ostatních školních pomůckách, jako jsou penály, boxy, zástěrky a peněženky. Vše ve shodném designu, který žáček bezpečně pozná. Výrobky značky Stil seženete v papírnictvích a na e-shopu stil.cz.

O Jan Neckář

Shlédněte také

Domácí bazén pomáhá udržovat dobrou fyzickou kondici. Jaký druh bazénu si na zahradě postavit?

Pokud si chcete neustále zlepšovat svoji fyzičku, aniž byste museli spoléhat na veřejná sportoviště, je …