Domů / Doporučujeme / Nepřetěžujte své děti a pořiďte jim kvalitní školní batoh!

Nepřetěžujte své děti a pořiďte jim kvalitní školní batoh!

Lehký, anatomicky tvarovaný, s dostatečně silnými popruhy i pevnými zády. Jedině takový je zárukou správného držení těla. Cena, kterou byste ušetřili nákupem batohu levného, by se brzy navýšila. Třeba o zdeformovanou páteř, jejíž léčba pak je mnohem nákladnější.

Školáci rozhodně nebývají žádnými troškaři. Seznam nezbytných školních pomůcek bohužel není krátký. Na některých můžete ušetřit, u jiných se otáčení desetikoruny moc nedoporučuje. Ze zdravotního hlediska tedy určitě. Na mysli máme právě školní batohy.

Čím lehčí, tím lépe

Hlavní úlohou školních batohů a aktovek je nošení školních pomůcek. Těch rozhodně není málo. A nejsou lehké. A s nimi se školáci včetně těch nejmenších musí poprat. Ideálně je tedy nosit do k tomu určeného školního batohu. Když už není možné na minimum snížit váhu pomůcek a učebnic, tak je alespoň možné snížit váhu zavazadla, v němž je školáček nosí.

Školní batohy pro správné držení těla

A to, aniž by takový školní či studentský batoh byl ochuzen o veškeré nezbytnosti napomáhající správného držení těla. To jsou, jak už jsme zmínili v úvodu, ergonomická záda, hrudní pás či dostatečně široké a nastavitelné popruhy. Ty mimo jiné umožňují rovnoměrné rozložení váhy školákova zavazadla a jeho obsahu, které je zárukou toho, aby se páteř nepřirozeně nenakláněla na jednu stranu. Bude-li školák samozřejmě batoh či aktovku nosit na obou ramenou!

Věřte české firmě

Velmi kvalitními batohy a aktovkami doporučovanými i odbornou veřejností trh zásobuje například známá česká firma Stil. V její nabídce najdete školní batohy pro všechny dětské věkové kategorie, jak tedy školní aktovky pro prvňáčky, tak i školní batohy pro 2. stupeň. Právě věk a výška školáka jsou při výběru batohu klíčové.

Batoh, penál a peněženka ve stejném motivu

Školní aktovka pro prvňáčka by například měla být lehká, pohodlná, ale zároveň prakticky členěná a s nějakým hezkým motivem. Ten je pro prvňáčky nesmírně důležitý. Značka Stil navíc své jednotlivé motivy používá i na ostatních školních pomůckách, jako jsou penály, boxy, zástěrky a peněženky. Vše ve shodném designu, který žáček bezpečně pozná. Výrobky značky Stil seženete v papírnictvích a na e-shopu stil.cz.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …