Domů / Doporučujeme / Poptávka po investičním zlatě roste

Poptávka po investičním zlatě roste

Sháníte mincovnu specializující se na zpracování drahých kovů? U nás ji bohužel nenajdete!

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Až třetina světové produkce spatřuje světlo světa ve švýcarských rafineriích Argor-Heraues, PAMP a Valcambi ležících v kantonu Ticino poblíž italských hranic. A ty byly kvůli koronavirové pandemii dva měsíce mimo provoz, což se samozřejmě odrazilo na zvýšené poptávce po drahých kovech jako takových, obzvláště po stříbře. Nedostatkové a stále velmi žádané je však i investiční zlato ve formě zlatých slitků. 

Zlato odolává i inflaci

Není se ani čemu divit. Investice do zlata je díky jeho odolnosti vůči inflaci, kterou momentálně máme nejvyšší v Evropě, prakticky jednou z mála, již lze doporučit. Cena zlata totiž zůstává téměř neměnná. I inflaci navzdory. Do jaké formy zlata ale investovat, když jsou zlaté slitky nedostatkové? Zlato naštěstí nejsou jen zlaté slitky!

Mince jako šperk

Zlato, to jsou i zlaté mince! Konkrétně mince Wiener Philharmoniker ražené ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti troyské unce! Jedná se o mince na pohled krásné, nečíslované (ze zákona musí být číslovány pouze slitky) a oproštěné od DPH.

Nakupujte v pražské mincovně

Pro tyto na pohled překrásné mince nemusíte cestovat až do Vídně. U nás jsou k dostání v pražské mincovně Obecního domu. Stejně jako kanadské mince s motivem javorového listu, americké s nádherným reliéfem indiána a bizona, nebo slavné australské „klokany“. Ve všech případech se jedná o mince z čtyřiadvaceti karátového zlata nejvyšší ryzosti. Podle vedoucího prodejny pana Palase je však největší zájem právě o Vídeňského filharmonika. „Konkrétně o mince v originálním balení po deseti a dvaceti kusech zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené.“ 

Mince levnější než slitek

A jejich cena? Nejmenší mince v současné době pořídíte do pěti tisíc korun. Cena mincí Vídeňský filharmonik je dokonce mírně levnější než švýcarský slitek stejné hmotnosti. Na rozdíl od ceny výkupní, která se ceně slitků plně vyrovná. Už chápete, proč je investice do zlatých mincí výhodná?

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …