Domů / Doporučujeme / Posilujte v pohodlí domova

Posilujte v pohodlí domova

Domácí posilovna již dávno není privilegiem jen těch nejmocnějších a nejbohatších. Vlastnit jí může v podstatě každý, stačí mít jen trochu peněz a hlavně nápady. Výhodou takové domácí posilovny je pak nulové investování do permanentek a vstupů, nekonečná otevírací doba, vždy volné náčiní, nulová přítomnost jiných osob a libovolný výběr hlasité hudby. To vše vám domácí posilovna přinese a my se podíváme jak na to.

Prostor:
Abychom mohli mít doma domácí posilovnu, je vždy nutné nejdříve vybrat prostor, kde jí budeme mít. K tomu jen nejlepší samostatná místnost, která by měla být větratelná a v nejlepším případě i odhlučněná. Její velikost nemusí být velká a vždy se odvíjí od vybavení, které v ní chcete mít. Stačí však i 10 metrů čtverečních, což je naprosto zlatý ideál.

lf_home-fitness_landing_usa

Vybavení:
Před samotným pořízením vybavení je dobré si uvědomit, čeho vlastně chcete dosáhnout. Ženy dávají vesměs přednost aerobnímu cvičení, které spálí jejich tukové zásoby a které jim pomůže vytvarovat tělesné křivky. Naopak muži dávají přednost tréninku na budování hmoty na rukou, hrudníku, břichu a zádech. Ke každému z těchto cílů slouží jiné pomůcky, které jsou také různě drahé. Nemusíte se hned dívat na cenovky těch nejlepších přístrojů. Mnohdy vám bude stačit i vaše vlastní vynalézavost. Před samotným pořízením všeho potřebného si také udělejte jasný plán, kam co postavíte, abyste měli v posilovně dostatek místa.

home-fitness-room-11

Tři zóny:
S rozestavěním náčiní se řiďte podle pravidel tří zón. První zóna by měla sloužit pro strečink a protažení vašeho těla. Na to vám bohatě postačí podložka na zemi. Druhá zóna by se měla zaměřovat na aerobní část. Zde máte na výběr mezi běhacím pásem a dalšími přístroji, ale bohatě vám postačí i obyčejné švihadlo či boxovací pytel. A poslední zónou je posilovací zóna. Zde se zřejmě neobejdete bez multifunkční posilovací věže či lavice. Ovšem mnoho možností poskytují také staré dobré činky, TRX systém, sandbagy, bulgarbagy a catlebelly.

luxuryhomefitnessgym

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …