Domů / Doporučujeme / Potřebujete nový fén na vlasy?

Potřebujete nový fén na vlasy?

Vlasy jsou ozdobou mnoha žen a starostí o ně tráví někdy až hodiny času. Každý však ví, že pokud chcete mít pěkné vlasy, musí tomu odpovídat i péče, kterou jim poskytujete. Nejvíce si zřejmě každá žena dává záležet na výběru vhodných a kvalitních přípravků na mytí vlasů, ale stejně důležité je i jejich vysoušení.

Jak vybrat fén?

I správný výběr fénu na vlasy může být věda. Na co byste si tedy měli dát pozor a co by měl moderní fén už umět? V současné době lze sehnat různé přístroje a každý umí vždy trochu něco jiného. Můžete si pořídit fén speciálně pro hladké vlasy, nebo naopak pro ty vlnité. Tyto vysoušeče se liší především různými nástavci, ale existují i fény, kde máte v balení více nástavců.

O výkonnosti fénu pak vždy rozhoduje příkon, ten by se měl pohybovat kolem 2000 wattů. Díky tomu budete mít vlasy usušené během chvilky. Rozhodně se však také vyplatí zakoupit fén s možnostmi nastavení teploty. Jemné vlasy by totiž mohly pod příliš teplým vzduchem trpět. K lepší a šetrnější péči o vysoušené vlasy přispívá rovněž takzvaný ionizátor. Ten velmi zjednodušeně funguje tak, že při vysoušení sbírá z prostředí molekuly vody a váže je na vlasy. Díky tomu nejsou příliš vysušené a nepoletují. Při dlouhodobém používání fénů, ale i jiných přístrojů s ionizátorem, jsou vlasy lesklé, vyživené a také se tolik nelámou. Ionizaci mají v současné době již všechny lepší fény na vlasy. Samozřejmě je s tím spojena také jejich vyšší cena.

Kde nakupovat?

Pokud tedy potřebujete nový fén, nebo jen chcete váš starý přístroj vyměnit za nový, a tedy i k vlasům šetrnější, určitě navštivte internetové stránky obchodu Nehty-vlasy. V jejich nabídce najdete kvalitní vysoušeče pro běžné domácí použití i profesionální kadeřnické vybavení. Kromě fénu na vlasy zde můžete zakoupit i samostatné nástavce a difuzéry vhodné pro tvarování účesů.

O Jan Neckář

Shlédněte také

Domácí bazén pomáhá udržovat dobrou fyzickou kondici. Jaký druh bazénu si na zahradě postavit?

Pokud si chcete neustále zlepšovat svoji fyzičku, aniž byste museli spoléhat na veřejná sportoviště, je …