Domů / Doporučujeme / Proč používat hrazdu při tréninku?

Proč používat hrazdu při tréninku?

Cvičení na hrazdě dokonale zapojí všechny svalové skupiny, navíc i dlouhodobé visení na vodorovné tyči má pozitivní dopad na lidské tělo. Uvolňuje totiž hypertonii extenzorů páteře, posiluje úchop, zlepšuje držení těla a snižuje riziko zranění zad. Stejně tak nepřetržitá práce s vlastní vahou těla umožňuje svalům překonat bolest a pocity pálení ve svalech. Sportovci se časem na takovou zátěž totiž adaptují a trénink na hrazdě je mnohem snazší.

V současné době je hrazda na cvičení velice oblíbená, a to nejen v tělocvičnách, ale i na venkovních workout hřištích.

Jaké výhody přináší hrazda na cvičení?

Dostupnost a rozšířenost. Hrazdy na cvičení jsou na každém workout hřišti, a tak nemusíte ztrácet čas cestováním do posilovny. Případně si můžete zakoupit hrazdu domů, k tomu přidat ještě bradla, a potom už nic nepotřebujete. Jedná se o multifunkční nástroj, s nímž posílíte každý sval.

Rozmanitost tréninku. Pokud si myslíte, že trénink na hrazdě je omezen pouze na shyby, velice se mýlíte. Při dobře sestaveném tréninku procvičíte téměř všechny svaly.

Bezpečnost. Při dodržování správné techniky cvičení se riziko zranění minimalizuje. Pravidla jsou jednoduchá. Při shybech a dalších podobných cvicích nezaklánějte příliš hlavu dozadu, neprohýbejte páteř a nedělejte krouživé pohyby rameny.

Zvýšení svalové hmoty i síly. Hrazda je ideální způsob, jak dosáhnout progrese zátěže, díky čemuž pak budete nejen větší, ale i silnější. Tréninkem s vlastní vahou těla se posilují vazy a šlachy, což zvyšuje silový potenciál.

Úspora času. Trénink na hrazdě nezabere mnoho času. Stačí na ní cvičit 25 až 30 minut, abyste dosáhli optimálních cílů.

Kde koupit hrazdu?

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste si mohli hrazdu a bradla zakoupit, podívejte se na web e-shopu Strongmann. V pestrém produktovém portfoliu jsou jak hrazdy na zeď, tak i bradla na dipy a kliky.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …