Domů / Doporučujeme / Ruleta, jak ji hrát a jak vyhrát

Ruleta, jak ji hrát a jak vyhrát

Ruleta je nejspíš jedna z nejvíc ikonických hazardních her. Otáčející se kolo a putující míček jsou zážitkem, který si odnesete opravdu z každého kasina, ať už toho fyzického, nebo online.

Název „ruleta“ (roulette) pochází z francouzského výrazu pro malé kolo. Ano, je tím myšleno právě to kolo, jímž krupiér otočí a v němž se pohybuje kulička. Až se kolo zastaví, kulička zůstane stát v jednom z 37 (u americké rulety z 38) barevných a očíslovaných políček. Hráči si na tato políčka vsází – buď přímo na číslo, na barvu (červená/černá), sudé či liché číslice nebo jiné skupiny. Žádné speciální dovednosti k tomu nejsou potřeba. Zajímavé kasino hry, najdete i na webu dobramine.com, zkuste zejména star games.

Jak hrají ruletu experti?

Důležité je uvědomit si šanci výhry. Například pokud vsadíte na červenou nebo černou barvu, měla by být šance 50 na 50. Ve skutečnosti je číslo ale o něco nižší, protože nula má zelenou barvu. Základem je tedy dokázat si vše spočítat. Nejnižší pravděpodobnost mají samozřejmě sázky na konkrétní číslo. Jenže zase mají nejvyšší výnosnost.

Zkušení hráči ruletu přirovnávají k maratonu, prý byste si ji rozhodně neměli plést se sprintem. Není vhodné dávat velké částky na vysoké kurzy, spíš je potřeba mít trpělivost a vyčkávat. Některé strategie třeba doporučují svůj vklad zdvojnásobovat při každé prohře.

Strategie tady nefungují

Ruleta patří ke hrám, v nichž dovednosti hráčů nehrají téměř žádnou roli. Mohou si sice vsadit, ale výsledek nemají šanci ovlivnit. Vše je dílem náhody – tedy aspoň tam, kde kolem otáčí živý krupiér. Pokud hrajete ruletu online, generuje čísla algoritmus, který z principu nikdy nemůže být úplně náhodný. Vysledovat jeho pravidla je ale téměř nemožné, o to se ani nepokoušejte.

A na závěr ještě jedna malá zajímavost. Už jsme si řekli, že slovo „roulette“ pochází z francouzštiny. Tohle je totiž země, kde ruleta vznikla. Málokdo ovšem ví, že její vynález bývá přisuzován Blaise Pascalovi, který ji vymyslel, když se pokoušel sestrojit perpetuum mobile.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …