Domů / Cvičení / Cardio cvičení vhodné pro seniory

Cardio cvičení vhodné pro seniory

I v pokročilém věku je velmi důležité pečovat o svou fyzickou kondici. Preventivní pohyb je totiž skvělým ochráncem proti vzniku mnoha onemocnění spojených se stářím, a to nemáme na mysli jen obezitu a cukrovku. Jaké cardio by si měli dopřávat senioři, aby nezatěžovali svůj pohybový aparát, ale stále se udržovali v kondici?

 

Pravidelná chůze

Pro seniory je tím nejvhodnějším a nejsnadnějším sportem pravidelná rychlá chůze. Během chůze musí člověk myslet na správné držení těla, není natolik zatížen jeho kloubní aparát a tempo si člověk může určit sám. Stačí vytáhnout kvalitní obuv a vyrazit ven. V tomto sportu nejste ničím limitováni, navíc je spojen s příjemným prožitkem. Pomocí vám mohou být i speciální hůlky.

 

Plavání

Další sport, který je více než vhodný pro všechny seniory, je plavání. Udržuje tělo v kondici a díky němu se celé tělo protáhne. Důležité je, že nezatěžuje klouby a je vhodné i pro osoby s nadváhou. Má pozitivní vliv na trávicí procesy a zrychluje metabolismus. Po plavání jste příjemně unavení a bude se vám dokonale spát. Což je velká výhoda pro seniory, kteří často trpí nespavostí.

 

Rehabilitace

Tím, co by si každý senior měl dopřávat, je rehabilitační cvičení, do kterého spadají cviky, které slouží k protažení a udržení tělesné kondice. Rehabilitační cvičení je přizpůsobeno nárokům seniorů a zaměřují se na individuální přístup.

Taneční hodiny

Skvělým cardio cvičením, které je navíc spojeno s kontaktem s dalšími osobami, je tanec. Tanec je terapií, která udržuje starší osoby ve fyzické i duševní kondici. V tanci si totiž musí procvičovat nejen tělo, ale i paměť. Při učení tanečních kroků jste totiž stále ve spojení se svým tělem, procvičujete koordinaci pohybů a snažíte se o zapamatování kroků. Protančete se k dobré kondici, novým přátelům a spokojenému životu.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …