Domů / Doporučujeme / Saunování jako všestranný relax

Saunování jako všestranný relax

Jak jistě víte, saunování má na naše tělo samé pozitivní účinky. Pro osoby které jsou pravidelně vystavovány fyzické zátěži se jedná o skvělý způsob jak dosáhnout maximální relaxace svalstva odbourání kyseliny mléčné a urychlení regenerace. Pro saunování však platí několik důležitých pravidel a my se podíváme, která to jsou.

Zdraví a odpočinek

Asi již víte, že díky saunování pomáháme našemu tělu především v činnosti kardiovaskulární. Sauna zvyšuje srdeční tep, a díky tomu dochází k efektivnějším rozvodu kyslíku po celém těle. Navíc napomáhá posílit váš imunitní systém díky náhlý teplotním šokům, kterým vaše tělo vystavujete. Díky tomu se budete moci efektivněji bránit onemocněním a navyšovat svou tělesnou kondici. Sauna je navíc výborným prostředkem jak prohřát celé tělo a zregenerovat svalstvo po předchozí fyzické aktivitě.

Před saunou

Před samotným procesem saunování je důležité, abyste své tělo na tuto proceduru dobře připravili. Zcela určitě se před ní osprchujte ve vlažné a vodě, a hlavně se co nejlépe osušte, do sauny byste nikdy neměli chodit mokří. Samozřejmostí je zákaz jakéhokoliv popíjení alkoholu či kouření cigaret. Hlídejte si také, abyste byli dobře najedení, ale ne zcela přejedení.

Třikrát a dost

Po sauně přichází na řadu pasáž prudkého ochlazení. Tento proces mnoho lidí dělá tak, že prostě vyleze ze sauny a okamžitě vleze do ledového bazénku. To je ovšem chyba. Správně byste měli nejdříve vlézt do studené sprchy a až poté do ledového bazénku. V tom byste nejdříve měli pociťovat velký chlad, ovšem po chvíli by se měl dostavit příjemný pocit se studené, vody. Jakmile se dostaví druhá vlna chladu, je zapotřebí vylézt z vody, zabalit se do ručníku a alespoň chvilku si odpočinout a pak opět jít do tepla. Po samotném saunování nezapomeňte alespoň chvilku odpočívat a užívat si nově nabyté únavy.22

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …