Domů / Doporučujeme / Spánkem ke krásnému tělu

Spánkem ke krásnému tělu

Spánek je jedním z nejzákladnějších kamenů pro krásné tělo. Mnoho lidí jej však podceňuje a nespí tak, jak by měli. Pojďme se podívat, proč je spánek tak moc důležitý.

Spánek je pro nás biologickou podmíněností. Jedná se o očistu pro náš mozek, ale také pro pohybový systém. Spánek je pro nás dobytím energie na další provoz. Když se dobře vyspíme, máme pak máme druhý den velké množství energie a cítíme se také lépe. Navíc některé studie dokazují, že díky spánku vypadáme zdravější a atraktivnější. Spánek je také nezbytně nutný pro překonávání osobních rekordů.

Díky spánku se lépe hubne

Kvalitní a tvrdý spánek je velmi prospěšný také z hlediska redukce hmotnosti a tělesného složení. Studie dokazují, že spánkový deficit má vliv na metabolismus a je velice pravděpodobné, že tím méně spánku máme, tím více problémů může přijít a týkají se také zvýšení hmotnosti. Zajímavá je také role některých hormonů v závislosti na nedostatku spánku. Je třeba si také uvědomit, že tělo je ovlivňováno velkým množstvím hormonů. Mezi ně patří leptin, ghrelin, které vyvolávají chuť k jídlu. Reakce těla je přirozená, jelikož mu chybí energie ze spánku, hledá zdroj energie v jídle, a proto produkuje tyto dva hormony zvyšující chuť k jídlu.

Naučte se spát dobře

Nedostatek spánku navíc vyvolává stres, který snižuje hladinu testosteronu a naopak stoupá kortizol. S tímto se velmi často setkávají lidé, kteří náhodně pracují na směny. Tento režim tělu vůbec neprospívají. Díky dlouhému spánku máme více energie na sport, méně se přejídáme a to zejména v noci.

Naučte se tedy spát správně, choďte spát patřičně unavení i z vydatného tělesného tréninku, jezte lehká jídla a to především před spaním. Nevyhýbejte se sportovním aktivitám.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …