Domů / Doporučujeme / Pořádáte běžecké závody? Překvapte výherce kreativními trofejemi

Pořádáte běžecké závody? Překvapte výherce kreativními trofejemi

Pořádáte běžecké závody a nevíte čím ocenit úspěšné běžce? V takovém případě je tento článek sepsán přímo vám na míru, neboť se v něm dozvíte nejen o nejčastěji udělovaných oceněních na běžeckých závodech, ale zároveň v něm naleznete i kreativní nápady na možné ceny, kterými byste mohli mile překvapit všechny obdarované.

Medaile

Není tradičnějšího způsobu oceňování úspěšných běžců nežli pomocí medailí. Pro 3 závodníky, jenž zvládnou celou trasu nejrychleji, čeká v cíli sladká odměna v podobě zlaté, stříbrné či bronzové medaile. Tyto materiály by mohly evokovat, že pořízení medailí je nákladnou záležitostí, nicméně opak je pravdou, neboť nejlevnější medaile, byť tedy vyrobené z plastu, seženete již od 10 Kč.

V případě běžeckých závodů na delší vzdálenosti je vhodné udělovat medaile nejenom těm nejrychlejším, ale též i všem, kteří úspěšně zvládnou celou délku trasy, protože i to je v mnoha případech velice úctyhodný výkon.

Pokud pořádáte seriál běžeckých závodů, který je složen z více závodů, je žádoucí, aby na každý jednotlivý závod byly vyrobeny jiné medaile. Jedná se nejenom o skvělou památku pro běžce na každý ze závodů, ale zároveň jde i o skvělý marketingový nástroj, neboť běžci pak budou mít větší motivaci k tomu, aby objížděli více závodů běžeckého seriálu.

Diplomy

Papírové diplomy představují jednoznačně nejlevnější a jednu z nejvíce používaných variant oceňování běžců.

Vhodné jsou zejména pro závody na delší vzdálenosti, kde představují levnější alternativu k výše zmiňovaným medailím či pro dětské závody, v nichž je žádoucí, aby si každý zúčastněný měl možnost odnést nějakou hmotnou památku na závod.

Pokud se nespokojíte s udílením pouze papírových diplomů a toužíte po něčem kreativnějším, tak zde existuje i možnost pořízení kovových diplomů, jenž jsou sice mnohonásobně dražší než ty papírové, ale jejich vzhled rozhodně za tuto investici stojí.

 

Trofeje

V běžeckém světě, na rozdíl od mnoha jiných, zejména kolektivních sportů, nepatří trofeje k nejčastěji udělovaným oceněním, těmi jsou neoddiskutovatelně medaile, nicméně i trofeje se bezesporu skvěle hodí k oceňování úspěšných běžců.

Navíc v nabídce kamenných a internetových obchodů lze nalézt opravdu širokou škálu trofejí pro běžce vyrobených speciálně pro účely běžeckých závodů.

Též několik firem nabízí výrobu trofejí na zakázku. Tudíž v případě, že se rozhodnete pro tuto možnost, je jen na vás a vaší představivosti, jak výsledná trofej bude vypadat.

Věnce a talíře

Pokud chcete popustit uzdu kreativitě a nechcete vsadit pouze na ozkoušené a tradiční způsoby oceňování běžců v podobě medailí či diplomů, tak vhodnou alternativu bezesporu představují věnce. Ty jsou sice spjaty zejména s automobilovými závody, nicméně i na poli běžeckých závodů si rozhodně své místo zaslouží.

Rovněž talíře, které jsou taktéž typické zejména pro motorsport, mohou býti kreativní volbou pro obdarování těch nejrychlejších běžců.

Figurky

Další kreativní způsob, jak ocenit zúčastněné běžce, představují figurky. Jedná se o malé sošky, které jsou ve většině případů umístěny na podstavci, na nějž lze v případě zájmu umístit i štítek s informacemi o daném závodě.

Figurky běžců jsou k zakoupení v mnoha internetových obchodech. Některé z nich nabízí dokonce i pozlacené figurky, které mohou vašemu běžeckému závodu dodat punc exkluzivity a výjimečnosti.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …