Domů / Doporučujeme / Víme, jak co nejlépe podpoříte hubnutí

Víme, jak co nejlépe podpoříte hubnutí

Správné hubnutí, které je pro lidské tělo zdravé není zase až taková věda. Musíte vědět, že všechno má svůj čas, a především doplňovat důležité živiny. Podívejte se, jak si zjednodušit dostatečný příjem proteinů a proč mají superpotraviny své důležité místo právě v redukčním jídelníčku.

Dostatečný příjem bílkovin

Ve vyváženém redukčním jídelníčku by neměla chybět žádná z makroživin – tuky, sacharidy a bílkoviny. Konkrétně na proteiny je však dobré klást zvláštní důraz. Dieta, ve které nechybí dostatečné množství bílkovin, totiž bývá bez značného hladu, ale i bez příliš velkých ztrát svalové hmoty. Při hubnutí si můžete množství přijímaných proteinů zvýšit z obecně doporučovaného 1 gramu na kilogram tělesné váhy na zhruba 2 gramy.

Přidejte protein

Jenže po takovém zvýšení množství bílkovin v jídelníčku může být najednou složité všechno dostatečně ujíst. Rozhodně se ale nemusíte bát, že budete muset jíst neustále maso a podobně. Existuje celá řada rostlinných zdrojů bílkovin a potom můžete přidat také protein ve formě práškového doplňku stravy. Zvýšíte tím nejenom celkový příjem bílkoviny, ale můžete tak doplnit i opravdu kompletní spektrum aminokyselin.

Vitamíny, minerály a antioxidanty

Dále je dobré během redukčního režimu nezapomínat na dostatečný příjem vitamínů, minerálů a dalších látek, které jsou souhrnně označovány jako mikronutrienty. Velkou část doplníte z kvalitních přípravků ve formě tablet nebo kapslí, ale ještě lepším zdrojem jsou nejrůznější potraviny. Konkrétně všechno z pomyslné kategorie s názvem superpotraviny. Zde najdete například chlorellu, goji, spirulinu, chia, nejrůznější směsi a ovoce. Nejlepší pro zdravou dietu je však naprostý základ v podobě zdravého a vyváženého jídelníčku, který budete různě obměňovat a doplňovat o nové potraviny.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …