Domů / Doporučujeme / Zimní sporty, u kterých spálíte nejvíce kalorií

Zimní sporty, u kterých spálíte nejvíce kalorií

Zima pevně svírá naší zem, ale ani to by nemělo stát v cestě našemu cíli po dokonalém a zdravém těle. Pojďme se podívat na sporty, u kterých se nejvíce zapotíte a tedy i spálíte nejvíce kalorií.

Běžkování

Ačkoliv běžkování vypadá jako pohodlné klouzání po uježděném sněhu, není tomu tak. Během tohoto sportu totiž zapojujete kompletně celé tělo od paží, zad přes trup až po dolní končetiny. Navíc běžkování provádíte často dlouhé hodiny v teplém oblečení, takže se u něj i pořádně zapotíte. Běžkovat můžete v podstatě kdekoliv a nejedná se o nejnákladnější sport. Takže vzhůru do bílé stopy!

Lyžování a snowboarding

Opět by se u těchto sportů mohlo zdát, že se jen vozíte, ale vykrojit parádní oblouček to dá někdy skutečně zabrat. Navíc opět na sjezdovce trávíte celý den, sem tam si dovolíte i nějaký ten skokánek či řádění v hlubokém sněhu, což je energeticky také velice náročné. Věřte nám, že na konci dne toho budete mít až až a takový jeden týden v Italský Alpách vašemu tělu jen a jen prospěje.

Bruslení

Ať už budete bruslit na místním kačáku nebo v krytém stadionu, rozhodně se zapotíte. Stejně tak jako běžkování, i bruslení je energeticky velice náročné a rozhodně při něm spálíte nějaké to kilo navíc. Pokud k tomu přidáte i hokejku a puk, pak se vás bude bruslení rozhodně bavit!

Mushing

Potřebujete jen několik pejsků a sáňky můžete si vyzkoušet extrémní sport jménem mashing, ve kterém se necháváte tahat smečkou psů po rozlehlých pláních. Nemyslete si však, že jezdec pejskům vůbec nepomáhá, ba naopak. Neustále je musí popohánět, odstrkovat a naklánět se. Ve výsledku se tak nadře skoro stejně jako pejsci.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …