Domů / Doporučujeme / První hra spatřila světlo světa v roce 1947

První hra spatřila světlo světa v roce 1947

V posledních desetiletích se počítačové hry těší obrovské oblibě. Přestože si občas zahrajete nějakou deskovou, logickou anebo dobrodružnou hru, pravděpodobně jste nikdy nepřemýšleli nad jejich historií. Dějiny počítačových her a videoher jsou poměrně bohaté, a tak se v následujících řádcích podíváme, kam až sahají jejich kořeny.

V americké kultuře si počítačové hry vybudovaly své místo až v sedmdesátých letech, přičemž v tehdejším Československu to bylo ještě později, a to až po roku 1989. Pokud bychom se měli podívat na úplné počátky, dostali bychom se do roku 1947, kdy vznikla první hra pro hraní na katodových trubicích. O pět let později spatřila světlo světa počítačová hra OXO, kterou můžete dneska znát jako piškvorky. Uživatelé si ji mohli zahrát na archaickém počítači EDSAC.

V historii nebyly hry po grafické stránce tak vyspělé jako dnes. Když se podíváte například na netticasino hry, dostanou vás propracovaným designem. A to je jen důkaz toho, že technologie postupují neustále kupředu.

V sedmdesátých letech vznikla první konzole

V roce 1969 se objevil první prototyp herní konzole, která se dala připojit k televizoru. Zahrát jste si na ní mohli několik jednoduchých míčových her. Tvůrcem herní konzole byl Ralph Baer, který potom prototyp prodal společnosti Magnavox. A ta se tehdy chytla skvělé příležitosti a začala přístroj vyrábět sériově pod názvem Odyssey, který se stal první herní konzolou na světě.

Hry na počítačích

Stále zůstáváme v sedmdesátých letech, kdy nastal rozmach vývoje her pro velké univerzitní počítače. Jakmile se začal psát rok 1972, začaly se vydávat přenosné videohry, přičemž první se jmenovala Tic Tac Toe, což je opět název pro piškvorky.

Historie her je skutečně bohatá, ale takřka žádný hráč se o ni nezajímá, což je obrovská škoda.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …