Domů / Doporučujeme / Bezbariérové bydlení pro seniory Olomouc

Bezbariérové bydlení pro seniory Olomouc

Senior Park v Hlušovicích u Olomouce poskytuje bezbariérové bydlení pro seniory, kteří chtějí žít i nadále aktivním životem, avšak s ohledem na svůj věk hledají prostor a byt se zázemím poskytující bezpečí a je přizpůsobený jejich specifickým potřebám.

Koncept Senior Park je unikátní v tom, že umožňuje lidem pokročilého věku neuzavírat se před okolním světem. Není totiž až tak neobvyklé, že starší lidé tráví celé dny před televizní obrazovkou mezi čtyřmi stěnami a rezignují. A to i přesto, že jsou stále mobilní a vzhledem ke svému věku i v dobré fyzické kondici a do vysoké míry samostatní. Tyto tendence starších lidí jsou na jednu stranu zcela pochopitelné, avšak ani vyšší věk nemusí být překážkou nebo snad dokonce důvodem pro uzavření se před okolním světem či sebou samým. I v pokročilém věku lze žít kvalitně a aktivně tak, jak to zdraví a mysl dovolí.

Ve vyšším věku lze také zažívat pocity štěstí a radosti. Život je o drobnostech, o malých věcech, které tvoří každý jeden den, každý přítomný okamžik. Pokud člověk chce, může být tvůrcem i v seniorském věku. Každý máme něco, co má pro nás význam, něco na čem nám záleží a co naše tělo i mysl potěší. Někomu vykouzlí úsměv na tváři východ slunce, jinému setkání s přáteli, dalšímu třeba možnost vyjet do divadla nebo čokoládový dortík z oblíbené cukrárny.

Senior Parky (v současné chvíli v sedmi lokalitách v rámci ČR) jsou koncipovány tak, že umožňují žít klientům kvalitně i přes vyšší věk a jsou uzpůsobeny jejich specifickým potřebám tak, aby se mohli cítit bezpečně a příjemně i v dnešním poměrně chaotickém a zrychleném světě.

Oproti bydlení daleko od rodiny či setrvávání v domě po úmrtí milované osoby, který je na jednu stranu plný vzpomínek, na stranu druhou mnohdy vyžaduje ze strany seniorů dobrou fyzickou kondici, drobné či větší opravy, pravidelnou údržbu a nemalé investice, nabízí Senior Park alternativu pro dům s pečovatelskou službou nedaleko města Olomouc.

Cílem je doplnit péči rodiny o asistenční služby našich pracovníků, přičemž poskytování domácí péče či služby sociální jsme schopni, dle potřeby klientů, zprostředkovat ve spolupráci s akreditovanými poskytovateli.

Senior Park umožňuje také vybavení si bytu vlastním (dobře známým) nábytkem, což domy pro seniory většinou nepovolují. My tuto možnost pro lidi vyššího věku vnímáme jako zásadní, jelikož jsme si vědomi toho, že oblíbené křeslo, ručně zpracovaná polička, darovaná komoda,… mohou být pro člověka důležité. V mnoha případech se totiž nejedná pouze o hmotné statky, ale především o vzpomínky a někdy jsou v těchto kusech nábytku ukryty dokonce také hluboké city a emoce.

Lidé v Senior Parku Olomouc se mohou scházet s vrstevníky, bydlet a být svými pány ve svém prostoruplánovat si program na den samostatně nebo naopak využít zázemí komplexu, účastnit se společenských akcí, žít plnohodnotný život s ohledem na svůj zdravotní stav,… to vše ve formě bezbariérové bydlení pro seniory a osoby se sníženou schopností pohybu nedaleko statutárního a univerzitního města Olomouc.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …