Domů / Jídlo & výživa / Doplněk stravy jako nutnost i ulehčení

Doplněk stravy jako nutnost i ulehčení

Při snaze shodit přebytečná kila a dostat se do skvělé formy se prostě nevyhneme nutnosti používat některé doplňky stravy. Ty představují nejen skvělou výhodu co se týče rychlosti přípravy a možnosti bezproblémové manipulace, ale zároveň nabízejí mnohem rychlejší vstřebávání a tak i přísun nezbytně nutných látek.

Protein

Asi nejdůležitějším přípravkem je protein a proteinové doplňky. Ty nám zaručí správný přísun bílkovin, které jsou nezbytně nutné pro stavbu svalstva. Jednotlivé přípravky se od sebe liší cenou, chutí i složením. Čím více bílkovin obsahují, tím méně je chutný a zároveň dražší. Vhodné je tak znát přesné dávkování, které odpovídá našemu tréninku. Nejlepší dobou, kdy protein přijímat je okamžitě po probuzení, a po ukončení tréninku. Vhodné je také jíst tvaroh na noc, který obsahuje pomalu rozkladatelný casein, který nám bude dodávat potřebné bílkoviny během spánku. Nezapomeňte, že bílkovina je tím nejdůležitějším nejen při budování svalstva, ale také i při spalování. Proto je podceňujte a využívejte nejrůznější proteinové produkty.

Soy-Protein

 

Gainer
Gainer je dalším z přípravků, který je často zařazován hlavně vyznavači fitness a bodybuildery. Jedná se o přípravek obsahující bílkoviny a sacharidy. Díky tomu dodá tělu potřebnou dávku energie, zrychlí proteinovou regeneraci a doplní glykogenové rezervy. Gainer je vhodné zařadit ráno před snídaní, popřípadě jako rychlou snídani. Nejkvalitnější jsou gainery více procentní, tedy ty které obsahují gaineru 20% a více. A poté je gainer vhodné zařadit ihned po ukončení tréninku. Gainer je vhodné dávkovat po tréninku 1g na kilogram tělesné hmotnosti, to znamená při hmotnosti 70 kilogramů, přijmout 100g gaineru s obsahem 70g gaineru ve 100g dávce. U proteinu však často záleží na čtení etikety a neustálém zkoušení, jaká dávky je ideální.Big-Time-Gainer_Web-Banner1

Shlédněte také

I tuk může být zdraví, je však potřeba vědět který

Když se řekne tuk, většině lidí, kteří se snaží zhubnout, se ježí chlupy všude možně. …