Domů / Doporučujeme / Estetická medicína dnes dokáže zázraky v oblastech zvětšení a úprav prsou

Estetická medicína dnes dokáže zázraky v oblastech zvětšení a úprav prsou

Plastická modelace prsou je určena jak pro zdravé ženy, pro pacientky po vážných onemocněních, chirurgických zákrocích, tak třeba pro maminky po několikerých těhotenstvích a dlouhodobém kojení. Plastika se nezabývá pouze zvětšeními objemu prsou, ale i korekcemi asymetrie prsu či úpravami povislých prsou. Nezanedbatelnými aspekty takových modelací jsou zlepšení psychického stavu klientek a zvýšení jejich sebevědomí.

Významný pokrok v oblasti plastické chirurgie

Protože medicína činí obrovské pokroky ve všech směrech, je i plastická chirurgie každým dnem obohacována o nové poznatky, technologické pokroky a předávání odborných znalostí mezi konkrétními specialisty. Ani chirurgové z Česka v ničem nezaostávají za svými zahraničními kolegy, mohou se s nimi úspěšně měřit a v některých směrech lékaře ze zahraničí dokonce předbíhají.

Výplně z odlehčeného silikonu i vlastního tuku

Ačkoliv se v minulosti prohnala světem zpráva o odstraňování tisíců vadných silikonových implantátů z operací prsou prováděných v začátcích tohoto novodobého estetického boomu, v dnešní době je naštěstí situace diametrálně odlišná. Například pro zvětšení objemu prsou se nemusejí využívat pouze silikonové výplně, prsa lze vyplnit i odebraným tukem z těla pacientky. Podrobnosti o konkrétních zákrocích, postupech při provádění operace a detailní informace pro zájemkyně se dozvíte v následujícím textu. Nemusíte složitě brouzdat po internetu a pátrat v diskuzích a u nedůvěryhodných zdrojů, zde se dočtete vše přehledně na jednom místě.

Zvětšení objemu prsou s pomocí silikonových implantátů

V průběhu života mohou u mnoha žen nastat fyziologické změny organismu, kdy kvůli hubnutí, opakovaným těhotenstvím a kojením, po vážném onemocnění doznaly jejich prsy výrazných změn. Změnil se jejich tvar, došlo k asymetrii (kdy je jeden prs větší než druhý) anebo se prsy staly výrazně povislé. Doporučovaným a nejběžnějším estetickým zákrokem je zvětšení prsů silikonovými implantáty. Pro takový zákrok se obvykle rozhodují i ženy, jež nejsou spokojeny s celkovým vzhledem a velikostí prsů. Tato skutečnost je pro ně tak závažná a deprimující, že sáhnou po bezpečné možnosti, jak objem svých prsou zvětšit. (Samostatnou kapitolou jsou rovněž ženy, jež nadměrný objem prsou trápí při práci, ve sportu i běžném životě, a nechávají si prsa zmenšit.)

Pro koho jsou chirurgické zásahy vhodné

Dobrý zdravotní stav a psychická vyrovnanost (důležitá především pro zdárný průběh rekonvalescence) jsou podmínkami přijetí pacientky k zákroku. Pro plastickou operaci se může rozhodnout žena starší 18 let. V tomto věku jsou již dostatečně vyvinuté mléčné žlázy. Ženám, které se chystají v brzké době otěhotnět, se příliš nedoporučují plastické operace prsou kvůli přirozeným změnám prsů v době těhotenství, jež by mohly ovlivnit tvar již upravených prsou.
Avšak i s implantáty lze kojit, neboť nijak nenarušují mléčnou žlázu. Detailní informace o zákroku najdete zde.

Předoperační vyšetření

Plastické operaci vždy předcházejí konzultace s odbornými lékaři, kdy se klientky informují o průběhu operace, předoperačních vyšetřeních a předpokládané rekonvalescenci, je doporučen tvar a velikost implantátů. Před samotným zákrokem je třeba podstoupit předoperační vyšetření a doporučováno je sonografické i mamografické vyšetření pro vyloučení onemocnění prsů.

Průběh zákroku zvětšení prsou silikonovými výplněmi

Samotný zákrok trvá přibližně hodinu, implantáty se vkládají buď pod mléčnou žlázu, nebo pod prsní sval, aby nebyly viditelné a prsní tkáň je zakryla. Malými řezy (asi tří nebo čtyřcentimetrovými) vedenými v podprsní rýze se vkládá konkrétní prsní implantát. Někdy se výplně vkládají rýhami v oblasti dvorců, které jsou sice méně vidět, ale zákrok se provádí méně přehledně díky síti mléčných žláz. Po augmentaci zůstává pacientka obvykle jeden den na klinice a po kontrole operatérem může být propuštěna do domácí péče. Všechny pacientky odcházejí domů pouze, je-li vše v pořádku a cítí se dobře. Vždy jsou náležitě poučeny, musejí dodržovat klidový režim a přísnou hygienu. Nezbytností je nezanedbávání kontrol. V případě, že klientky pociťují změny tvaru prsů, vzniknou zatvrdlinky či se vyskytne zánět, měly by kliniku neprodleně navštívit a nečekat na termín. Kontroly je třeba provádět po možném úrazu při sportu, autonehodě, pádu z výšky i po prudkém nárazu. Ke každé pacientce se přistupuje citlivě, s ohledem na její zdravotní a psychický stav i věk.

V Česku unikátní odlehčené silikonové implantáty

Jako výplň se používá absolutní novinka používaná v Česku – odlehčené prsní implantáty B-lite s o 30 procent nižší hmotností, než má doposud běžně používaný silikon. Proto jsou odolnější vůči účinkům gravitace a pokles prsou je zpomalen. Silikonové výplně tvoří gel nadlehčovaný vzduchovými mikrosférami. Lehké silikonové implantáty jsou tak odolné vůči tlaku, drží tvar, nevyvolávají alergické reakce a jsou cenově dostupné. Tento silikon se s úspěchem využívá v rekonstrukční chirurgii, kdy je třeba nahradit celý odoperovaný prs. Odlehčený silikon B-lite v nově rekonstruovaném prsu nezpůsobuje rychlý pokles prsu, jaký by mohl nastat u doposud používaných implantátů.

Zvětšení prsů vlastním tukem

Klientky, které si žádají zvětšení objemu prsou o pouze jednu velikost, mohou podstoupit zákrok zvětšení vlastním tukem. Metoda takzvané autoaugmentace pomáhá při vyplnění horní části prsů – ke zvýraznění dekoltu. Aby se přenesený tuk dobře uchytil, voperovává se jej pouze omezené množství a většinou při dvou zákrocích. Odběr tuku se provádí z těla konkrétní pacientky, kdy v případě štíhlých žen je odběr trošku komplikovanější. Tuk se získává technikou zvanou tumescentní vibrační liposukce. Plnoštíhlé pacientky díky tomuto zákroku z kliniky odejdou s krásně vytvarovanou postavou. Přebytečný tuk z problémových partií je šetrně přemístěn na potřebná místa v oblasti prsou. Více o zákroku zde.

Korekce asymetrie a modelace prsou

Ženám v průběhu života mohou prsa významně poklesnout a některé pacientky tuto skutečnost hůře snášejí. V takových případech je vhodná úprava povislých prsou – modelace. Je možné provést pouze pozvednutí a vypnutí poprsí nebo lze současně dodat prsům větším objem a lepší tvar pomocí implantátu. Podobným způsobem se dosahuje korekce asymetrie prsou.Podobným způsobem se dosahuje korekce asymetrie prsou a zpevnění prsou. Informace o zákroku naleznete zde.

Zdroj informací: Klinika Perfect Clinic

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …