Domů / Doporučujeme / Jaký druh dřeva je ideální pro postel z masivu?

Jaký druh dřeva je ideální pro postel z masivu?

Není možné pochybovat o tom, že je ložnice nejoblíbenějším pokojem v domě. Právě zde sladce usínáme, relaxujeme a probouzíme se vstříc novému ránu. Když chceme vítat krásný den s úsměvem, potřebujeme se vyspat dorůžova. K tomu nám pomůže dřevěná postel s kvalitní matrací. Dnes si můžeme vybrat hned z několika druhů dřevin. Je to zvláštní, ale každá z nich má trošku jiné vlastnosti.

Preferujete kvalitu před cenou?

Možná si myslíte, že jsou všechny dřeviny podobné a pyšní se jednotnými vlastnostmi. Opak je pravdou. Určitě už jste slyšeli o tvrdém a měkkém dřevu. Tvrdý druh ohromí dlouhou životností, druhý zmiňovaný zase nižší pořizovací cenou. Na českém trhu se nejlépe daří smrku, protože je k dostání za příjemnou cenu a zaujme nízkou hmotností i nevšední strukturou kresby dřeva. Navíc se snadno upravuje. Postel ze dřeva by měla být jistě odolná. V tomto ohledu se spokojíte s bukem a dubem. Tyto dvě dřeviny se mohou pochlubit nejlepšími vlastnostmi. Nemluvíme jen o tvrdých a pevných materiálech, jejichž doménou je dlouhá životnost. Rovněž jsou houževnaté, tuhé a mají ojedinělou texturu. Samozřejmě počítejte s vyšším finančním vydáním.

Exotika nebo česká klasika?

Český trh zaplavily dřevěné postele z exotických materiálů, jako je teak či mahagon. Faktem je, že jsou velice kvalitní, ale pro mnohé cenově nedosažitelné. Z tuzemských lesů je využíváno k výrobě postelí také olše, třešně i břízy. Před koupí postele ze dřeva byste si měli uvědomit, jaká je kvalita a životnost jednotlivých dřevin. Díky vzhledu a ceně lze doporučit smrk, protože jeho světlá barva padne každému interiéru. Originální zvýraznění struktury ložnici prosvětlí. Masivní postele z dubu a buku jsou nestárnoucí klasikou. Vydrží po dlouhou řádku let stále krásné a svěží.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …