Domů / Doporučujeme / Hemodialýza i plicní ventilace v pohodlí domova

Hemodialýza i plicní ventilace v pohodlí domova

Spousta pacientů o tom snila. Tedy spousta pacientů závislých na dialýze či ventilátoru. V současné době je ale i toto možné. Ještě poměrně nedávno domácí zdravotní péče zajišťovala pouze základní ošetření, převazy ran, odběry krve apod. Ale doba jde nezadržitelně kupředu a specializované agentury poskytují i velmi náročné zdravotnické úkony. Pokud to stav pacienta dovoluje a domácí léčení předepíše ošetřující lékař, agentury zajistí například parenterální výživu, domácí hemodialýzu nebo domácí umělou plicní ventilaci. Vše pohodlně přímo v domácím prostředí pacienta. A protože tuto léčbu schvaluje ošetřující lékař pacienta, je také hrazena ze zdravotního pojištění, nejedná se o žádný nadstandard.

Ještě před několika lety byla parenterální výživa, hemodialýza nebo umělá plicní ventilace důvodem, proč pacient musel zůstávat v nemocnici, i když byl jinak jeho stav stabilní. Zdravotní pojišťovny však iniciují pilotní projekty, během nichž jsou zaváděny pod domácí zdravotní péči nové služby a upřesňovány celé procesy a podmínky poskytování. Specializované agentury musí splňovat vysoké nároky nejen co se týče přístrojového a materiálního vybavení, ale také co se týče specializace zdravotních sester a lékařů.  

 Jedním z nejlepších poskytovatelů v tomto oboru je pražská agentura ProCare Medical. V oblasti domácí umělé plicní ventilace, domácí hemodialýzy i parenterální výživy mají bohaté zkušenosti a v péči řadu pacientů. Jejich pobočky naleznete v Praze, v Liberci, v Hradci Králové, v Brandýse nad Labem, v Táboře, v Přibyslavi, v Pardubicích a v Plzni. Aby byli svým pacientům nablízku a mohli za nimi v případě potřeby přijet v rozumném čase, zajišťují i převozy plně vybavenými sanitkami. Veškeré informace a podrobnosti najdete na webových stránkách www.procare.cz.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …