Domů / Hubnutí / Co by nemělo chybět v domácí posilovně?

Co by nemělo chybět v domácí posilovně?

Chcete chodit do posilovny, ale nemáte příliš mnoho času? Ruku na srdce, návštěva v posilovny se jen málo kdy stihne za hodinu. Než na místo přijdete nebo přijdete, než se převléknete, odcvičíte, osprchujete, zase převléknete a odejdete domů, to vám zabere minimálně hodinu a půl, možná i víc. Proto je možná mnohem lepší zainvestovat do vlastní posilovny u vás doma. Pojďme se podívat, co v ní budete určitě pro začátek potřebovat.

Jednoruční činky

Ty budou tvořit srdce vaší posilovny, s nimi uděláte nejvíce práce a právě ony vás budou nejvíce budovat. Jejich hmotnost by měla být co nejširší, pro začátek minimálně od jednoho či dvou kil do kil dvaceti. Tato hmotnost je pak platná pro jednu jednoručku, takže hmotnost je zapotřebí vynásobit dvěma.

Dlouhá osa

Dřep, mrtvý tah, bench press, to všechno jsou cviky, které neuděláte bez dlouhé osové tyče. Tato věc vám pomůže udělat i mnoho jiných cviků na ruce, ramena, záda i břicho. K ose budete potřebovat kotouče o minimální váze padesáti až šedesáti kilo, která je vhodná pro mrtvý tah či dřep. Vyřešit byste také měli kam budete dlouhou osu zavěšovat, ovšem zde se dá celkem dobře improvizovat.

Hrazda

Hrazda je multifunkční, ovšem poměrně dost těžká záležitost. Cvičení na ní je skvělým způsobem jak procvičit záda, hrudník, ruce i břicho. Aby cvičení na ní bylo pro nás přeci jen trochu lehčí, můžete si pořídit také gumu na cvičení, která nám vše ulehčí.

Posledním důležitým prvkem je posilovací lavice. Tu můžeme zkusit něčím nahradit, ale většinou dosáhneme takové multifunkčnosti a možností. Díky ní budete moci každý z cviků cvičit stoprocentně.

Nemusíte vše kupovat nové. Podívejte se na nabídky bazarů na internetu. Investice by se měly vejít do deseti tisíc zcela určitě. Pokud jste šikovní, a dokážete improvizovat, uvidíte, že tvorba posilovny bude naprosto jednoduchá.

Shlédněte také

Jídelníček při rychlém rýsování svalstva

Pokud chcete mít figuru jako z letáku, je zapotřebí především pořádně makat a dobře jíst. Tím …