Domů / Kardio / Nespoléhej se jen na kardio

Nespoléhej se jen na kardio

Kardio je naprosto dokonalá věc, která skvěle tvaruje postavu, rozšiřuje naše tepny, posiluje metabolismus a přivolává nával endorfinů. Je prokázáno, že se jedná o skvělou věc na hubnutí, při které máte tu pravou tepovou frekvenci. Ovšem kardie má i své stinné stránky a my se na ně nyní podíváme.

K tomu abyste shodili nějaké to kilo navíc je zapotřebí pohyb to je jasné. Mnoho lidí se proto začne hýbat jak blázniví, běhat, crossfitovat a kdo víc co ještě, čímž samozřejmě parádně nabudí svůj metabolismus, ale přísloví praví, že nic se nemá přehánět. Upnutí se pouze na kardio může přinést i problémy.

Pokud budete cvičit pouze kardio, bude to pro vás znamenat absenci dalšího pohybu, který vaše tělo skutečně potřebuje. Přílišné namáhání těla za pomoci kardio cviků může mít pro vaše tělo nepříznivý účinek, který jej jen oslabí a vyčerpá. Pojďme se podívat, co nadbytek kardio cviků může způsobit

Pokud budete kardiu holdovat až příliš, budete mít sice pořádnou výdrž, ale zcela určitě ztratíte svalovou hmotu, ve které se generuje vaše síla. V Praxi to pak bude znamenat, že nebudete schopni provádět vaše cviky zcela správně, neudržíte se v některých pozicích při cvičení jógy a třeba nebudete ani moc uzvednou nákup, který jste pořídila.

Postupně si vaše tělo začne zvykat na neustále se opakující pohyb a začne tak pravděpodobně spalovat menší množství kalorií. Právě šokování těla změnami zásobníků cviků a pohybu dochází k nejefektivnějšímu spalování tukových zásob. To je důvod proč silový trénink ve spojení s tréninkem kardia nejefektivněji tvaruje vaše tělo.

Pokud si promluvíte s jakýmkoliv trenérem, dozvíte se, že odpočinek je pro formování těla stejně důležitý jako trénink. Dennodenním cvičením kardia tělu příliš odpočinku nedáte a to se začne brzy projevovat na výkonnosti, náladě i chuti do samotného cvičení.

Je tedy potřeba abyste vše nastavili naprosto vyváženě, propojoval kardio se silovým tréninkem i s tréninkem flexibility a tím dosáhli těch nejlepších možných výsledků.

Shlédněte také

Švihadlem k lepšímu tělu

Když jsme byli malí caparti, měli jsme ho všichni doma, a docela jsme na něm …