Domů / Cvičení / Ideální délka jednoho tréninku

Ideální délka jednoho tréninku

Jak dlouho bychom měli cvičit? Respektive jak dlouho by měl trvat jeden trénink? To je otázka, kterou si klade velké množství začátečníků, a my se na ní nyní pokusíme nalézt odpověď.

Délka tréninku

Ideální délka jednoho tréninku se pohybuje mezi 30 a 50 minutami, pokud budeme mluvit o objemovém tréninku. Vysvětlení je vcelku jednoduché. Musíte vycházet z celkové potřeby svalstva, které je během jednoho tréninku do práce zapojováno. Aby došlo k jejich co nejefektivnějšímu tréninku musí být svaly správně vyživovány a velmi důležité je předtréninkové a potréninkové jídlo.

Kvalitní výživa je velice nutná nejen pro růst svalu, ale také pro jeho výkon, která je limitován 50 minutami. Jestliže budete tuto hranici překračovat, nebude docházet k zefektivnění tréninkové jednotky, ale bude přicházet pouze únava organismu, která se začne projevovat fyziologicky.

Nad 50

Trénink nad 50 minut může mít mnohdy až tragické následky z pohledu svalové hmoty. Je nutné si uvědomit, že tělo pracuje s energií během sportovního výkonu. Jakmile tuto energii vyčerpá, začne si brát energii uloženou ve svalstvu. V momentě kdy tato situace nastane, bude velký problém, pokud budete trénink dále prodlužovat a problém tím prohlubovat. Začnete tak totiž ničit tak dlouho budovanou svalovinu.

Energie, po které tělo po 50 minutovém tréninku sáhne je uložená právě ve svalstvu a vy jej tak začnete vysávat. Sval jako uložiště energetických zásob potřebuje mít pro svůj objem co nejvíce této energie a tím se tedy i zvětšovat. Pokud jí však budete odčerpávat, asi vám nemusíme říkat, co nastane.

Dodržujte tedy tento limit a raději si dávejte prudší tempo tréninku, než abyste zbytečně posedávali. Uvidíte, že tato forma posilování se ukáže mnohem efektivnější.

Shlédněte také

Strava VS cvičení!

Cvičit nebo správně jíst? Toť otázka! Ovšem odpověď je na ní velmi jednoduchá. Bez obojího …