Domů / Cvičení / Ideální délka jednoho tréninku

Ideální délka jednoho tréninku

Jak dlouho bychom měli cvičit? Respektive jak dlouho by měl trvat jeden trénink? To je otázka, kterou si klade velké množství začátečníků, a my se na ní nyní pokusíme nalézt odpověď.

Délka tréninku

Ideální délka jednoho tréninku se pohybuje mezi 30 a 50 minutami, pokud budeme mluvit o objemovém tréninku. Vysvětlení je vcelku jednoduché. Musíte vycházet z celkové potřeby svalstva, které je během jednoho tréninku do práce zapojováno. Aby došlo k jejich co nejefektivnějšímu tréninku musí být svaly správně vyživovány a velmi důležité je předtréninkové a potréninkové jídlo.

Kvalitní výživa je velice nutná nejen pro růst svalu, ale také pro jeho výkon, která je limitován 50 minutami. Jestliže budete tuto hranici překračovat, nebude docházet k zefektivnění tréninkové jednotky, ale bude přicházet pouze únava organismu, která se začne projevovat fyziologicky.

Nad 50

Trénink nad 50 minut může mít mnohdy až tragické následky z pohledu svalové hmoty. Je nutné si uvědomit, že tělo pracuje s energií během sportovního výkonu. Jakmile tuto energii vyčerpá, začne si brát energii uloženou ve svalstvu. V momentě kdy tato situace nastane, bude velký problém, pokud budete trénink dále prodlužovat a problém tím prohlubovat. Začnete tak totiž ničit tak dlouho budovanou svalovinu.

Energie, po které tělo po 50 minutovém tréninku sáhne je uložená právě ve svalstvu a vy jej tak začnete vysávat. Sval jako uložiště energetických zásob potřebuje mít pro svůj objem co nejvíce této energie a tím se tedy i zvětšovat. Pokud jí však budete odčerpávat, asi vám nemusíme říkat, co nastane.

Dodržujte tedy tento limit a raději si dávejte prudší tempo tréninku, než abyste zbytečně posedávali. Uvidíte, že tato forma posilování se ukáže mnohem efektivnější.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …