Domů / Doporučujeme / Je čas se probudit? Hazardní průmysl je kritizován za sexismus

Je čas se probudit? Hazardní průmysl je kritizován za sexismus

Ženy a hazard k sobě patří odnepaměti. I ti, co nikdy v žádném kasinu osobně nebyli, si jistě vybavují záběry z různých filmů. Za barem obsluhují spoře oděné dívky, kolikrát zastávají i místo krupiérek či jiné obsluhy. Jenže nyní žijeme v 21. století a genderová vyváženost hraje svou roli i v oblasti hazardu. Ukázalo se to na nedávné velké herní akci ve Velké Británie.

V Londýně probíhala na začátku února velká herní akce ICE Totally Gaming, která spojuje svět online a offline her. Pochopitelně nechyběli vystavující z řad sázkových společností a firem provozujících kasina. Prezentovali se, jak bývá jejich zvykem, prostřednictvím krásných žen a ředitelce britské komise pro hazardní hry se to moc nelíbilo.

Je na čase ženy obléci?

V předvečer konference ředitelka uvedla, že by ženy na takových akcích měly nosit více než plavky. Podle ní je v roce 2018 absurdní prodávat věci mužům pomocí ženských těl. Vidí to jako příčinu sexuálního obtěžování, které je běžné už na středních a základních školách.

Někteří manažeři kasin uznávají, že v dnešním světě není pro takový sexismus místo, a chystají se ve svých propagačních aktivitách zaměřit na něco inteligentnějšího než nahé slečny. Jenže…

Hazardní průmysl se nám mění pod rukama

Není to první opatření, s nímž by se hazardní společnosti musely vypořádat. Nedávno je v mnohých evropských zemích postihla přísná regulace – kdo nemá v daném státu licenci, nemůže zde působit. V Česku to znamenalo konec například pro oblíbenou firmu Bet at home a mnoho dalších, především těch menších.

Další pravidla na sebe nenechávají dlouho čekat. Problematická je nyní také live ruleta s živým krupiérem. Zároveň se mluví o tom, že by kasina měla přestat lákat na nepravdivé nabídky. Zákaz spoře oděných žen to celé jen podtrhuje. Za pár let už kasina možná nebudou taková, jako jsme je znali dříve.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …