Domů / Doporučujeme / Je čas se probudit? Hazardní průmysl je kritizován za sexismus

Je čas se probudit? Hazardní průmysl je kritizován za sexismus

Ženy a hazard k sobě patří odnepaměti. I ti, co nikdy v žádném kasinu osobně nebyli, si jistě vybavují záběry z různých filmů. Za barem obsluhují spoře oděné dívky, kolikrát zastávají i místo krupiérek či jiné obsluhy. Jenže nyní žijeme v 21. století a genderová vyváženost hraje svou roli i v oblasti hazardu. Ukázalo se to na nedávné velké herní akci ve Velké Británie.

V Londýně probíhala na začátku února velká herní akce ICE Totally Gaming, která spojuje svět online a offline her. Pochopitelně nechyběli vystavující z řad sázkových společností a firem provozujících kasina. Prezentovali se, jak bývá jejich zvykem, prostřednictvím krásných žen a ředitelce britské komise pro hazardní hry se to moc nelíbilo.

Je na čase ženy obléci?

V předvečer konference ředitelka uvedla, že by ženy na takových akcích měly nosit více než plavky. Podle ní je v roce 2018 absurdní prodávat věci mužům pomocí ženských těl. Vidí to jako příčinu sexuálního obtěžování, které je běžné už na středních a základních školách.

Někteří manažeři kasin uznávají, že v dnešním světě není pro takový sexismus místo, a chystají se ve svých propagačních aktivitách zaměřit na něco inteligentnějšího než nahé slečny. Jenže…

Hazardní průmysl se nám mění pod rukama

Není to první opatření, s nímž by se hazardní společnosti musely vypořádat. Nedávno je v mnohých evropských zemích postihla přísná regulace – kdo nemá v daném státu licenci, nemůže zde působit. V Česku to znamenalo konec například pro oblíbenou firmu Bet at home a mnoho dalších, především těch menších.

Další pravidla na sebe nenechávají dlouho čekat. Problematická je nyní také live ruleta s živým krupiérem. Zároveň se mluví o tom, že by kasina měla přestat lákat na nepravdivé nabídky. Zákaz spoře oděných žen to celé jen podtrhuje. Za pár let už kasina možná nebudou taková, jako jsme je znali dříve.

O Jan Neckář

Shlédněte také

Nedostatek testosteronu se netýká jen sexuality

Když se řekne testosteron, na první dobrou se většině lidí vybaví sex, plodnost, a možná …