Domů / Cvičení / Jak mít do léta pekáč buchet? Stroje na cvičení břicha jsou dobrý základ

Jak mít do léta pekáč buchet? Stroje na cvičení břicha jsou dobrý základ

Mít ploché břicho se zřetelně vyrýsovaným sixpackem je snem mnoha mužů i žen. Získat tento typ svalstva však není úplně jednoduché. Za krásným břichem stojí nejen poctivé cvičení, ale i správná strava.

V praxi je téměř nemožné získat svalstvo pouze na břiše. Pokud se někoho zeptáte, jak dosáhl svého plochého břicha, prozradí vám, že cvičí celé tělo. Zbavovat se břišního tuku není úplně snadné, nicméně posilování břišních svalů určitě pomáhá. Takže co dělat, když se chcete do léta pyšnit pekáčem buchet?

Shoďte tuk z celého těla

Začněte se víc hýbat a především posilovat. Nestačí hubnout na váze, důležité je tělo posílit, jedině tak vyniknou svaly. Rozhodně neposilujte pouze břicho, to je hloupost. Cvičte celkově celé tělo, nezapomínejte na kardio (třeba obyčejný běh).

Posilujte přímo břicho

Shozením tuku se zbavíte tukové vrstvy, která sixpack zakrývá. Stále ho ale musíte vyrýsovat, aby byl jasně vidět. V tom vám pomůže například stroj na cvičení břicha. Samozřejmě je možné cvičit i s vlastní váhou. Můžete zkoušet zkracovačky, boční zkracovačky, plank a mnoho dalších. Důležité však je posilovat komplexně všechny svaly břicha, ne jenom některé.

Dobrý stroj na břicho vám pomůže procvičit všechny typy svalů, horní i spodní břicho. Případně se dá koupit posilovací stroj břicho spodní, nebo jenom horní. Ty ale pro domácí využití nejsou příliš vhodné, lepší je investovat do jednoho komplexního. S výběrem vám pomůže přímo prodejce, doporučujeme českou rodinnou firmu Grün Sport, která zpracuje zakázku od začátku do konce. Více informací najdete na www.grunsport.cz.

Bez stravy to bohužel nepůjde

Jde-li o břicho, bez správné stravy se nehnete. Zkuste někdy pozorovat, jak se břicho zvětšuje po najezení, případně poté, co sníte nadýmavé potraviny. Zdravý a vyvážený jídelníček je prostě základem, pokud chcete mít bříško hezky ploché.

A na závěr ještě připomenutí. Budete-li cvičit doma s vlastní vahou, ujistěte se, že cvičíte správné cviky a posilujete rovnoměrně všechny partie břicha.

Shlédněte také

Likvidace vozidel: Jak efektivně zlikvidovat staré vozidlo?

Pro mnoho majitelů aut je likvidace starého vozidla nejen nutností, ale i příležitostí, jak se …