Domů / Doporučujeme / Víno podle příležitostí aneb víte, po jaké sklence kdy sáhnout?

Víno podle příležitostí aneb víte, po jaké sklence kdy sáhnout?

O víně se říká, že je v něm pravda. Ovínění často řekneme věci, kterých později litujeme. Už z tohoto důvodu je na místě alkoholické nápoje konzumovat s mírou a přiměřeně.

I přesto byste jen těžko hledali slavnostnější nápoj, než je víno. Jaké však zvolit? Bílé, červené, nebo šumivé? Nebo spíše nějaký destilát? Poradíme vám!

Bílé, nebo červené?

Víno můžeme pít podle chuti, nálady, ale třeba i sezony. V zimním období vás například stoprocentně zahřeje červené víno. Dát si však můžete i sklenku bílého. V podstatě se nenechte svazovat žádným pravidly a pijte víno, na které máte chuť.

Víno podle pokrmů

Na párování vína s pokrmy jsou dva názory. Zatímco jeden říká, že k bílým masům je vhodné bílé víno a k masům červeným víno červené, druhý názor je benevolentnější. Opět si máte dát víno, na nějž máte chuť. To, že víno dokáže některé chutě vyzdvihnout, je však fakt.

Vína k hovězímu, telecímu a vepřovému

Hovězí se například skvěle snoubí s odrůdou Cabernet Savignon a Rulandské modré. K telecímu doporučujeme Rulandské bílé a Veltlínské zelené. To je spolu s Rulandským šedým vhodné i k vepřovému. A jaké maso ke kuřeti a rybám? Ke smaženým lze doporučit opět Veltlínské zelené a ke grilovaným třeba Rulandské bílé.

Sekt není šampaňské

K létu a oslavám patří šumivé víno. A příchod nového roku symbolizují sekty a šampaňské. Tyto dva pojmy nezaměňujte. Sekt není šampaňské. Pravé šampaňské pochází výhradně ze severovýchodní Francie, z oblasti Champagne. Pro výjimečné události je jednoznačně správnou volbou.

Zaměřeno na destiláty

A k jakým příležitostem jsou vhodné destiláty? Panáček kvalitní slivovice vám roztáhne cévy, zlepší spalování tuků a pomůže i při žaludečních potížích. Ale také se bez něj neobejdou svatební hostiny a další významné oslavy. S konzumací destilátů ale buďte obzvláště obezřetní, především těch vysokoprocentních.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …