Domů / Doporučujeme / Jak se obléknout na jarní běhání

Jak se obléknout na jarní běhání

S přicházejícím jarem nás bude sluníčko stále častěji tahat ve, abychom s v přírodě trochu zasportovali a zacvičili. Nejčastěji tak budeme dělat prostřednictvím běhu. Je však dobré vědět, jak se na takové jarní běhání připravit.

Nepodceňujte jarní oblečení

Možná si pamatujete na doby, kdy jste byli malými školáky a s prvními jarními paprsky jste měli tendenci shodit zimní bundu a vyrazit ven jen v mikině, což nakonec končilo pořádným nachlazením. Podobné nutkání možná budete mít i s jarním běháním, ale oblečení v tomto období není radno podceňovat.

Mnoho lidí má v zimě problém běhat už jen kvůli tomu, že jsou nabaleni jak velká koule a běh je v tolika vrstvách oblečení velice omezený. Jenže než začnete jednotlivé vrstvy odhazovat, zastavte a opravdu se podívejte, kolik je venku stupňů.

Jarní sluníčko totiž bývá velmi silné a tak je vám při pobytu na něm brzo teplo, jenže okolní teplota se stále ještě pohybuje okolo 10 stupňů a to rozhodně není teplota, při které by bylo vhodné běhat jen v mikině či tričku.

Vrstvěte

Základem je dostatečné množství vrstev, díky kterým budete mít dostatečnou termoizolaci. Rozhodně mějte nohy v teple, k čemuž vám pomůže, termo spodní prádlo a na to běžecké legíny. Na ně si můžete dát, ale nemusíte, ještě ne tolik přiléhavé sportovní šortky.

Otázku bot vynecháme, ale podíváme se na ponožky. Rozhodně ještě zůstaňte u vyšších sportovních ponožek, popřípadě podkolenek. Nejen že zahřejí, ale zároveň vás ochrání před blátem, kterého je na jaře všude dost.

Co se trupu týče, zde jsou vhodné alespoň tři vrstvy. Spodní termo triko, mikina a i nějaká ta slabší běžecká bunda. Ti kterým nedělá dobře chladný vzduch by si měli vzít i šátek přes ústa a neuškodí ani čepice. Rukavice však rozhodně nechte doma.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …