Domů / Doporučujeme / Posilování při běhu

Posilování při běhu

Běháte rádi, ale zároveň byste chtěli trochu více zpevnit i vrchní polovinu svého těla posilováním? Tak proč tyto dvě věci nespojíte? Je to jednoduché a v poslední době neskutečně populární.

Spojte dobré s užitečným

Pokud se budete zaměřovat jen na běhání, pak sice shodíte nějaké to přebytečné kilo, ovšem nepočítejte s tím, že by rostl váš svalový objem. K tomu je zapotřebí zapojit i klasické posilování svalstva s objemovým prvkem. Můžete však spojit běhání a posilování dohromady a zaposilovat si během běhání.

Je to jednoduché. Pokud máte ve svém okolí venkovní workout posilovnu, pak jen stačí, abyste si upravili běhací trasy kolem této posilovny a během běhání se zde zastavili a pořádně si zaposilovali. Ovšem takové štěstí mnoho z nás nemá a tak musíme improvizovat.

Lavičky i zábradlí

K posilování se dá venku použít v podstatě vše, od laviček, zábradlí až po popadané kmeny stromů. Stačí mít jen dostatečnou dávku fantazie a vědět jak na to. Při běhání můžete zvolit buď 20 minutové rozehřátí pomocí běhu a pak se pustit do posilování, nebo to nechat na intervalech. Ty vypadají tak, že se nejdříve během rozehřejete a pak každé 3-5 minut běhu odcvičíte jednu jednou partii. K tomu vám venku poslouží například lavička, na které můžete klikovat, zvedat nohy, posilovat břicho či tricepsy a ramena.

Stejně tak můžete cvičit i na spadaných stromech, nebo si najít nějakou šikovnou těžší větev a s ní posilovat jako s klasickou činkou. Můžete s ní prověřit svůj biceps, nohy, nebo zádové a ramenní svalstvo. Po odcvičení této partie vezmete nohy na ramena a budete pokračovat ve své běžecké štaci. Tímto stylem si nejen zaběháte, ale procvičíte kompletně celé tělo, nebo se budete zaměřovat jen na vaše partie. Chce to především snahu a trochu fantazie.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …