Domů / Doporučujeme / Vyčerpaní po tréninku? Zkuste hořčík

Vyčerpaní po tréninku? Zkuste hořčík

Pocit, který máte po dobře odvedeném tréninku, je nenahraditelný. Je jedno, zda trávíte hodiny v posilovně, zrovna jste zaběhli svých nejrychlejších 5 km v životě, nebo jste se byli jen projet na kole. Fyzická aktivita vyplavuje hormony blaha endorfiny, takže jste šťastnější, a navíc pyšní, že jste udělali něco pro své tělo.

Občas se ale k těmto příjemným pocitům přidává také bolest. Svaly se hlásí o slovo, protože jste je přetáhli. Občas to může být až tak zlé, že vás bolí každý krok nebo chytají křeče. Co pak?

Uvolněte svaly

Jednoduchým pomocníkem, když doma zrovna nic nemáte, může být horká koupel. Naložte se do vany a poležte si tady, aby se svaly v horké vodě mohly uvolnit. Bolest povolí. Chcete-li se vyhnout takovým nemilým potréninkovým stavům, nepodceňujte protahování, a to jak před aktivitou, tak po ní.

Vezměte si na pomoc hořčík

Jistě jste už někdy slyšeli, že na křeče pomáhá hořčík čili magnézium. Skutečně je tomu tak, tato látka je nepostradatelná téměř pro všechny procesy probíhající v těle, navíc se podílí na tvorbě energie. Transportuje do buněk cukry, zlepšuje využití kyslíku, udržuje buňky zdravé a zpomaluje jejich stárnutí a odumírání.

Pro sportovce je hořčík nepostradatelným pomocníkem, ale často pomáhá i při jiných potížích. Podporuje srdeční činnost, trávení a pohyblivost střev, odbourává bolesti hlavy. Rozhodně vašemu tělu neuškodí.

Jak ho tělu doplnit?

Můžete do stravy zařadit více potravin, které jej obsahují. Jde zejména o datle, sušené meruňky, banán, špenát, hrách, mandle, kešu, vařená kuřecí prsa, tuňáka, pomerančovou šťávu či červené víno. Dá se sehnat rovněž ve formě šumivého nápoje a tablet. K normální činnosti svalů a snížení vyčerpání pomáhá třeba doplněk stravy Hořčík + B6. Při zvýšené spotřebě hořčíku, s níž se potýkají zejména sportovci, je možné brát až 4 tablety denně. Budete-li hořčík doplňovat tělu pravidelně, křeče a bolesti se výrazně zmírní.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …