Domů / Cvičení / Jak ulevit bolavým zádům

Jak ulevit bolavým zádům

Pokud ráno vstáváte s bolestí zad, rozhodně v tom nejste sami. Bolesti páteře a beder patří k velmi častým zdravotním obtížím, a přestože někdy může jít o potíže vážného charakteru, často není potřeba chodit k lékaři. Poradíte si s nimi i doma.

Bolesti zad někdy přejdou samy, a když tomu pomůžete, možná se jich zbavíte během několika dnů či týdnů. Lékaře určitě navštivte, pokud vaši bolest zad:

· způsobilo zranění,

· je tak hrozná, že se nemůžete hýbat nebo v noci nespíte,

· je spojená s necitlivostí nohou,

· doprovází horečky, nevolnosti, zvracení, bolesti břicha, slabosti, pocení,

· doprovází podezřelé hubnutí.

Jestli vás netrápí nic z výše uvedeného seznamu, vyzkoušejte nejdříve domácí léčbu. Kdyby se potíže nezmírňovaly ani po několika týdnech, navštivte odborníka. Ale to už předbíháme. Co na bolest zad si můžete vzít doma? A co se dá udělat, aby byla mírnější?

Teplo nebo zima

Máte-li záda oteklá, nebo pokud vás trápí zánět, mohl by vám pomoci nahřívací polštářek či kostka ledu (případně zmražená zelenina, záleží, co doma v mrazáku najdete). Teplo zvyšuje přívod kyslíku a ulevuje od svalových křečí, led naopak zužuje cévy a zabraňuje průtoku krve do oblasti, což působí proti zánětu.

Masti pro úlevu od bolesti

Stačí navštívit lékárnu, i bez předpisu vám tam doporučí mnohé masti či protizánětlivé léky, gely a léčivé náplasti. Masti a gely se na záda aplikují docela špatně, obvykle se mají užívat třikrát až čtyřikrát denně, tak pamatujte na to, aby vám vždy někdo mohl pomoci.

Pohybem ke zdraví

Možná se budete divit, ale mnohdy pomůže záda trochu rozhýbat. Uvolněte si krční, hrudní i bederní páteř a hned vám bude lépe. Cvičení na záda zvládne každý, není potřeba žádná velká fyzická zdatnost, jde spíše o protahování. Tipy na cviky, které vám skutečně uleví, najdete například zde: http://www.olfen.cz/bolest-zad.php. S vymýšlením cviků vám jistě pomohou i videa na YouTube.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …