Domů / Cvičení / Zhubnout jen břicho? Na to rychle zapomeňte!

Zhubnout jen břicho? Na to rychle zapomeňte!

Pokud máte na svém těle problematickou partii, se kterou neustále prohráváte dlouhodobý souboj, máme pro vás špatnou zprávu, nikdy nemůžete hubnout jen jí. Je nutné procvičovat kompletně celé tělo.

Nejde to, bohužel…

Procvičováním jedné jediné partie se dostanete do poměrně velkých rizik. Pokud totiž budete dlouhodobě zatěžovat pouze jednu jedinou partii, pak bude docházet k jejímu přetrénování a neustále bude narůstat riziko jejího zranění. Navíc díky kompletnímu procvičování celého těla získáváte na fyzické zdatnosti a mnohem rychleji pálíte tuky po celém těle, než pouze na jednom místě. Není bohužel způsob jak tur redukovat pouze na jednom jediném vybraném místě. Musí se odbourávat komplexně a bohužel nesmíme zapomenout na pravidlo, že tam kde se tuk ukládá nejsnáze, je také největší problém s jeho odstraněním.

Jak na to?

Při boji s jednou jedinou partií můžeme v rámci celého tréninku navýšit její zátěž na příklad na dva její tréningy za měsíc. Více však neuděláme. Je nutné se tak především obrnit trpělivostí a především dbát na správnou výživu. Ženy by se měly varovat především sacharidů a měli by navýšit svůj denní příjem bílkovin. Zvýšit příjem bílkovin by měli také muži, kteří hřeší především v nadměrné konzumaci tučného.

Zapomeňte na váhu

Pokud patříte k těm, kteří kontrolují svůj progres na váze, děláte chybu. Váha vám ukáže úbytky tukové hmoty, ale ignoruje váhu svalstva. To znamená, že v jeden moment se vaše váha zastaví a již nebude klesat a to i přesto, že tuky budou stále ubývat. Je proto lepší měřit se krejčovským metrem a kontrolovat tak přesně tu partii, kterou potřebujete. Měření opakujte po jednom týdnu. V rámci něj byste měli nasadit tři dny posilování, a další tři dny by měly být ve znamení kardia.

 

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …