Domů / Doporučujeme / Jaké sportovní vybavení potřebuje příležitostný běžec?

Jaké sportovní vybavení potřebuje příležitostný běžec?

Běhání je úžasný sport. Dá se provozovat po celý rok, na jakémkoliv místě a téměř bez nutnosti si kupovat speciální vybavení. Běhat můžete v libovolných teniskách a nějaké sportovní oblečení doma jistě také najdete. Přesto je běh mnohem snazší, pokud máte odpovídající pomůcky. Co by vám doma nemělo chybět?

Čím častěji budete běhat, tím více běžecké výbavy se vám doma začne hromadit. S čím byste měli určitě začít?

1. Pohodlné měkké boty

Jestli se vyplatí do něčeho investovat vyšší částku, tak jsou to dobré boty. Vyberte si model, který je určený speciálně na běhání. Nejspíš totiž bude mít dostatečnou podporu nohy a měkkou podrážku. Velikost si kupte o něco větší než normálně, klidně i o číslo. Noha totiž během výkonu trochu nateče, zvětší se. V těsných botách by vás po delším běhu mohly bolet odřené paty, nebo vám poteče krev, jak budou nehty narážet do přední stélky. Pamatujte, že kvalitní boty nemusí stát majlant. Velmi dobrou běžeckou obuv seženete i pod tisícovku. Pomůže vám k tomu třeba sleva na eObuv.cz.

2. Pouzdro či pás na telefon

Běhat bez telefonu je dost nešikovné. Za prvé si jistě chcete změřit vzdálenost a čas, abyste mohli sledovat, jak se zlepšujete, za druhé jste možná zvyklí poslouchat při běhu hudbu. Pokud dostatečně vnímáte dění kolem sebe, není na tom nic špatného, hudba vás nabudí k lepším výkonům. Kam ale s telefonem? Máte-li nějaký menší, možná ho strčíte do kapsičky, kterou mívají některé kraťasy a běžecké legíny na zadku. Jinak vám nezbyde nic jiného než si zvyknout na běhání s pouzdrem na ruku, ledvinkou či s pásem kolem pasu. Při delších trasách je pak dobré pořídit si rovnou běžecký batoh, kam si dáte něco na pití. Obzvlášť letos v létě je běhání bez doplňování tekutin téměř rovno sebevraždě.

3. Sportovní podprsenka

Tohle je tedy tip spíše pro ženy, ovšem hodně důležitý. I když máte menší prsa, je dobré zamezit jejich poskakování. Kompresní sportovní podprsenka je pevně udrží na místě, kde mají být.

4. Sporttester

Můžete běhat s telefonem, nicméně ten vám toho nezměří tolik jako chytré sporttestery a sportovní hodinky. Zvládají měřit kroky, převýšení, někdy i trasu nebo srdeční tep. Díky tomu budete moct lépe porovnávat své výsledky, plánovat si trasy a sledovat, jak se zlepšujete. Využijte kupony Mall.cz a pořiďte si nějaký sporttester se slevou, budete mít větší motivaci sportovat.

5. Pěkné oblečení

A také funkční samozřejmě, aby odvádělo pot. Ono běhat se dá v ledasčem, nicméně když si pořídíte hezký sportovní outfit, budete mít hned větší motivaci se příště vydat znovu. Časem zjistíte, že těch outfitů potřebujete víc, abyste nemuseli každé dva dny prát, pak pro ně vyhradíte celou jednu poličku ve skříni… Běhání je totiž silně návykové, a pokud si jej něčím neznechutíte, časem se z něj stane vaše droga. Tak hurá pro první dávku!

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …