Domů / Doporučujeme / Není kolo jako kolo. Při volbě zvažujte terény, do nichž se nejčastěji vydáváte

Není kolo jako kolo. Při volbě zvažujte terény, do nichž se nejčastěji vydáváte

Mnozí lidé si na výběru jízdního kola nedávají příliš záležet, hledí především na cenu. To ale rozhodně není dobrým řešením. Kromě jiných aspektů je totiž třeba brát v potaz to, do jakých podmínek se se svým budoucím bicyklem chystáte vydávat.

Jako pěknou ukázku lze vzít kola značky Cannondale. Ve vybraných obchodech a e-shopech dnes můžete narazit na poměrně rozmanitou škálu produktů této značky. Liší se nejen z hlediska designu, ale také svými vlastnostmi.

Cannondale Trail pro cyklovýlety

Při výběru kola si dejte pozor na jeho geometrii. Například kola Cannondale Trail jsou díky ní vhodná zejména do lehkého a středně obtížného terénu, protože mají lehce vzpřímený úhel sedlové trubky, což je rozdíl oproti klasickým kolům na silniční povrchy. Díky tomu se při jízdě po stezkách a cyklotrasách budete cítit maximálně komfortně, nebudou vás brzy bolet končetiny a záda.

Cannondale Jekyll na sjezdy

Chcete-li naopak zvolit kolo, které se hodí pro sjezdy v obtížných terénech, pak doporučuji volit modely Cannondale Jekyll. Jejich konstrukce je navržena tak, aby vás při sjezdu co nejméně zatěžovaly otřesy. Nechybí u nich perfektní odpružení, mají dokonalou stabilitu, takže lze snadno dosáhnout bezpečné jízdy i při vyšších rychlostech, aniž by hrozily zbytečné pády.

S kvalitním kolem, jež je vhodné na konkrétní druh jízdy, se nemusíte bát. Máte-li rádi klasiku a vyjedete-li si na populární cyklotrasu podél Berounky, pak vám bude stačit lehký model, třeba zmíněný Cannondale Trail. Profíci a ti z vás, kteří upřednostňují náročné a adrenalinové tratě, by však měli volit specifičtější modely kol, ať už půjde o zmíněné Cannondale Jekyll či jiné značky. V každém případě je praktické se domluvit s odborníky. Poradí vám nejen s vhodným typem kola, ale také s velikostí a dalšími parametry, jež mohou ovlivnit celkový dojem z bicyklu, tím pádem i zážitek ze samotného ježdění na něm.

Shlédněte také

Venkovní vířivky od Spahouse.cz přinášejí celoroční požitek tělu i mysli

Napadlo vás někdy, jaké by to bylo mít své soukromé wellness? Nemuset se nikam objednávat, …