Domů / Doporučujeme / Paletové vozíky a kladkostroje jsou nepostradatelné ve skladech, supermarketech i dalších provozech

Paletové vozíky a kladkostroje jsou nepostradatelné ve skladech, supermarketech i dalších provozech

Technika nás dnes provází na každém kroku a nepostradatelná je zejména na pracovištích. V kancelářích i nejrůznějších provozech zefektivňují práci počítače, které si hravě a během okamžiku poradí s rutinními výpočty, vyhledáváním v databázích, snadno udrží přehled v účetnictví i logistice a se správným softwarem zvládnou v podstatě veškerou administrativu. S fyzickou prací zase pomáhají nejrůznější nástroje a stroje; které výrazně šetří námahu i čas. Mezi jedny z nejčastěji využívaných pomocníků přitom patří paletové vozíky, vysokozdvižné vozíky a kladkostroje.

Jakou práci zastanou paletové vozíky, kladkostroje a elektrické vysokozdvižné vozíky?

Elektrické vysokozdvižné vozíkykladkostroje a paletové vozíky jsou třeba tam, kde se pravidelně manipuluje s větším objemem materiálu, zboží či zásilek. Neobejde se bez nich žádný velkosklad ani překladiště; využívají se i supermarkety a další velké prodejny, továrny a další průmyslové objekty i přepravní společnosti. Každé z těchto zařízení přitom má svou určitou úlohu. A společně zvládnou obsloužit každý velkosklad.

  • Paletové vozíky slouží k manipulaci s nákladem uloženým na paletách. Ty dnes běžně usnadňují transport nejen v České republice, ale také v Evropě i mnoha dalších zemích světa. Pořízení paletového vozíku se proto vyplatí jak výrobcům, tak i prodejcům a přepravcům. Paletové vozíky přepravují náklad po rovné ploše, běžně jsou k vidění nejen v zákulisí provozů, ale také přímo v prodejnách, kde často vybalují prodavači zboží přímo z palet. Kromě manuálních paletových vozíků jsou dostupné i paletové vozíky elektrické.
  • Kladkostroje jsou jednoduchým mechanismem, s jehož pomocí lze relativně snadno zvedat do výšky nejrůznější břemena. Používají se dlouhá staletí. Nezastupitelné místo mají zejména v obrovských skladových prostorách s vysokými regály, které mívají několik pater.
  • Elektrické vysokozdvižné vozíky dosáhnou do výšky několika metrů z hravě dopraví palety na určené místo. Neprodukují žádné emise a bez obav je lze používat i v interiéru.

O Jan Neckář

Shlédněte také

Domácí bazén pomáhá udržovat dobrou fyzickou kondici. Jaký druh bazénu si na zahradě postavit?

Pokud si chcete neustále zlepšovat svoji fyzičku, aniž byste museli spoléhat na veřejná sportoviště, je …