Domů / Doporučujeme / Paletové vozíky a kladkostroje jsou nepostradatelné ve skladech, supermarketech i dalších provozech

Paletové vozíky a kladkostroje jsou nepostradatelné ve skladech, supermarketech i dalších provozech

Technika nás dnes provází na každém kroku a nepostradatelná je zejména na pracovištích. V kancelářích i nejrůznějších provozech zefektivňují práci počítače, které si hravě a během okamžiku poradí s rutinními výpočty, vyhledáváním v databázích, snadno udrží přehled v účetnictví i logistice a se správným softwarem zvládnou v podstatě veškerou administrativu. S fyzickou prací zase pomáhají nejrůznější nástroje a stroje; které výrazně šetří námahu i čas. Mezi jedny z nejčastěji využívaných pomocníků přitom patří paletové vozíky, vysokozdvižné vozíky a kladkostroje.

Jakou práci zastanou paletové vozíky, kladkostroje a elektrické vysokozdvižné vozíky?

Elektrické vysokozdvižné vozíkykladkostroje a paletové vozíky jsou třeba tam, kde se pravidelně manipuluje s větším objemem materiálu, zboží či zásilek. Neobejde se bez nich žádný velkosklad ani překladiště; využívají se i supermarkety a další velké prodejny, továrny a další průmyslové objekty i přepravní společnosti. Každé z těchto zařízení přitom má svou určitou úlohu. A společně zvládnou obsloužit každý velkosklad.

  • Paletové vozíky slouží k manipulaci s nákladem uloženým na paletách. Ty dnes běžně usnadňují transport nejen v České republice, ale také v Evropě i mnoha dalších zemích světa. Pořízení paletového vozíku se proto vyplatí jak výrobcům, tak i prodejcům a přepravcům. Paletové vozíky přepravují náklad po rovné ploše, běžně jsou k vidění nejen v zákulisí provozů, ale také přímo v prodejnách, kde často vybalují prodavači zboží přímo z palet. Kromě manuálních paletových vozíků jsou dostupné i paletové vozíky elektrické.
  • Kladkostroje jsou jednoduchým mechanismem, s jehož pomocí lze relativně snadno zvedat do výšky nejrůznější břemena. Používají se dlouhá staletí. Nezastupitelné místo mají zejména v obrovských skladových prostorách s vysokými regály, které mívají několik pater.
  • Elektrické vysokozdvižné vozíky dosáhnou do výšky několika metrů z hravě dopraví palety na určené místo. Neprodukují žádné emise a bez obav je lze používat i v interiéru.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …