Domů / Doporučujeme / Poprvé do fitka? Nezapomeňte si s sebou vzít těchto 6 věcí

Poprvé do fitka? Nezapomeňte si s sebou vzít těchto 6 věcí

Rozhodla jste se, že nedáte šanci obezitě, zpevníte si tělo a posílíte sebevědomí? Nečekejte, až vaše motivace vyčpí a upalujte do posilovny v nejbližším možném termínu. A protože bez předchozích zkušeností snadno zapomenete na nezbytnosti, které by vám ve fitku neměly chybět, připravili jsme pro vás praktický soupis.

1. Oblečení

Komfortní, sportovně laděné oblečení je základ. Outfit vám musí umožnit plynulý pohyb při cvičení a nikde netlačit. Na druhou stranu by neměl být ani příliš volný, zkrátka tak akorát na tělo. Důležité je, abyste se cítila dobře a mohla nerušeně spalovat kalorie.

Rozhodně však buďte důsledná při výběru spodního prádla. Na tanga rovnou zapomeňte, ideální jsou kalhotky klasického střihu. Skvělou volbou jsou kalhotky Calvin Klein kombinované se sportovní podprsenkou téže značky. Stejně dobře vám ve fitku poslouží dámské prádlo Tommy Hilfiger.

2. Sportovní boty s plochou podrážkou

Spousta nováčků význam kvality bot do posilovny neprávem podceňuje. Pak se nestačí divit, že se jim necvičí zdaleka tak dobře jako ostatním. Nedělejte stejnou chybu a vezměte si s sebou boty s nižším podpatkem, díky kterému rovnoměrně zatížíte patu, palec a malíček (tzv. trojbodová opora nohy) a minimalizujete riziko nepříjemného zranění.

3. Zásoba tekutin

Lahev s pitím je „must have“ každého cvičence. Nicméně pamatujte, že ledviny nejsou při zvýšené fyzické aktivitě schopné pracovat na sto procent, příliš je proto nezatěžujte. Litrovka by vám měla stačit. 

4. Ručníky

Jeden ručník využijete po sprchování, druhý jako pokrývku koženého polstrování přístrojů. Jednak proto, že jsou potahy náchylné na poškození, za druhé z hygienických důvodů.

5. Zápisník

Notýsek sice není bezpodmínečně nutný, ale výrazně vám usnadní začátky i pokročilejší fázi. Snadno se díky němu zorientujete v počtu sérií a opakování, a navíc budete moct sledovat progres.

6. Bezdrátová sluchátka

Hudba vás při cvičení pořádně nakopne. Ve fitkách sice obvykle hudební doprovod je, ale pro případ, že by vám žánrově neseděl, mějte vždy po ruce mobilní telefon s vlastním playlistem a bezdratová sluchátka.

Doufáme, že vám se vám bude ve fitku líbit a u cvičení setrváte. Dorazíte-li do posilovny v plné polní, užijete si čas strávený na posilovacích strojích mnohem intenzivněji!

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …