Domů / Doporučujeme / Přemýšlíte, jaký koupit dárek? Co takhle zlatá mince?

Přemýšlíte, jaký koupit dárek? Co takhle zlatá mince?

Vybírání dárku je někdy záležitostí na dlouhé lokte. Pokud chcete být přeci jen o trochu více originálnější než minule, nemusíte nad vymýšlením správného prezentu trávit dlouhé hodiny. Stačí se mrknout na internetu, jaké dárky se dnes běžně dávají.

V posledních letech jsou i u nás docela populární zlaté investiční mince, jež se dají využít nejen ke zbohatnutí, ale mohou dobře fungovat právě i jako dárky.

Hodí se k takřka každé příležitosti

Zlato vypadá skvěle, zvláště, když je zdobené. A to mince ze žlutého kovu rozhodně jsou. Proto se nemusíte ostýchat je použít jako dárek třeba v případech, kdy někdo z vašich blízkých slaví právě získaný vysokoškolský titul, narozeniny, výročí svatbysvátek nebo pracovní povýšení.

Jedná se o ten druh dárku, který nikdy neurazí, tedy snad až na jednu výjimku. Nejde o úplně nejvhodnější prezent pro milenku, potažmo manželku.

I přesto, že je možné mince nechat ozdobit různými obrazci, vyrýt do nich příslušná jménaznamení zvěrokruhu či datum první schůzky, pořád se nejedná o tak intimní dárek jako jsou třeba šperky.

V případě, že budete chtít udělat radost své milované, jděte klidně do zlata, nicméně nikoliv ve formě mincí. I tak se však nejedná výlučně o dárky pro muže, ale i pro ženy. Ovšem ne pro milenky.

Mohou růst na ceně

Dárek tohoto typu je zajímavý mimo jiné i tím, že může s postupem času růst jeho hodnota. Hodně samozřejmě záleží na aktuální ceně na burze, ovšem kdo se o takové věci zajímá, ten může díky zlatým mincím i docela slušně zbohatnout.

K takovémuto účelu se však nepoužívají klasické dárkové kousky, ale investiční modely, které jsou mnohdy o dost dražší. Proto je také vhodné je skladovat v bezpečí, ideálně v domácím trezoru. Alternativou pak mohou být bankovní schránky. Za jejich pronájem se však platí.

Shlédněte také

Jedlá soda

Jestliže toužíte poznat něco, co může opravdu pomoci, pak vám doporučujeme vyzkoušet jedlou sodu. Jistě …