Domů / Doporučujeme / Přemýšlíte, jaký koupit dárek? Co takhle zlatá mince?

Přemýšlíte, jaký koupit dárek? Co takhle zlatá mince?

Vybírání dárku je někdy záležitostí na dlouhé lokte. Pokud chcete být přeci jen o trochu více originálnější než minule, nemusíte nad vymýšlením správného prezentu trávit dlouhé hodiny. Stačí se mrknout na internetu, jaké dárky se dnes běžně dávají.

V posledních letech jsou i u nás docela populární zlaté investiční mince, jež se dají využít nejen ke zbohatnutí, ale mohou dobře fungovat právě i jako dárky.

Hodí se k takřka každé příležitosti

Zlato vypadá skvěle, zvláště, když je zdobené. A to mince ze žlutého kovu rozhodně jsou. Proto se nemusíte ostýchat je použít jako dárek třeba v případech, kdy někdo z vašich blízkých slaví právě získaný vysokoškolský titul, narozeniny, výročí svatbysvátek nebo pracovní povýšení.

Jedná se o ten druh dárku, který nikdy neurazí, tedy snad až na jednu výjimku. Nejde o úplně nejvhodnější prezent pro milenku, potažmo manželku.

I přesto, že je možné mince nechat ozdobit různými obrazci, vyrýt do nich příslušná jménaznamení zvěrokruhu či datum první schůzky, pořád se nejedná o tak intimní dárek jako jsou třeba šperky.

V případě, že budete chtít udělat radost své milované, jděte klidně do zlata, nicméně nikoliv ve formě mincí. I tak se však nejedná výlučně o dárky pro muže, ale i pro ženy. Ovšem ne pro milenky.

Mohou růst na ceně

Dárek tohoto typu je zajímavý mimo jiné i tím, že může s postupem času růst jeho hodnota. Hodně samozřejmě záleží na aktuální ceně na burze, ovšem kdo se o takové věci zajímá, ten může díky zlatým mincím i docela slušně zbohatnout.

K takovémuto účelu se však nepoužívají klasické dárkové kousky, ale investiční modely, které jsou mnohdy o dost dražší. Proto je také vhodné je skladovat v bezpečí, ideálně v domácím trezoru. Alternativou pak mohou být bankovní schránky. Za jejich pronájem se však platí.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …