Domů / Jídlo & výživa / Víte, jak dostat do dětí vitamíny?

Víte, jak dostat do dětí vitamíny?

Už jste někdy zkoušeli dát malým dětem na svačinku zeleninový salát? Pokud ano, s největší pravděpodobností jste se setkali s jejich nevolí. Většinou odmítnou tuto dobrotu již při prvním pohledu. Když se je pokusíte přesvědčit, možná dosáhnete toho, že si vyzobou pouze to, co jim chutná. V jejich jídelníčku ale nemůže zelenina chybět! Stejně tak je zapotřebí se soustředit na ovoce a dostatek vlákniny. Co tedy můžete pro své děti v tomto ohledu dělat?

Pestrý jídelníček a pravidelný režim

Hodně důležitá je především skladba jídelníčku. Rozhodně dětem chystejte zdravé svačinky. Pečivo by mělo být minimálně vícezrnné. Pokud do něj navíc vložíte plátek papriky, okurky či rajčete, třeba se vám povede dostat do dětí alespoň nějaké prospěšné látky. Výborné jsou i různé tvarohy smíchané s čerstvým ovocem a medem. Takováto kombinace je sladká a obohacená o vitamíny. Dobrou volbou jsou doplňky stravy, a to kupříkladu v podobě gumových zvířátek.

Jaké vitamíny děti potřebují?

Asi nejdůležitější je příjem vitamínu C. Právě on dokáže efektivně podpořit imunitní systém a také snižuje pocit únavy. Jeho nedostatek poznáte jednoduše. Dítě je malátné a chce se mu spát. Určitě je nutné jmenovat i vitamín E, který je vynikajícím antioxidantem. Chrání dětské tělo před mnohými toxiny z okolí. Při zánětech pomůže vitamín D a rozhodně byste neměli zapomínat ani na vitamín B12.

Bonbony děti milují

Naším tipem, jak dostat do dětí potřebné vitamíny a jiné látky, jsou bonbony Vibovit Junior. Právě ony obsahují mimo již zmiňované látky třeba také biotin, vitamín A či kyselinu listovou. Jejich velkou výhodou je výborná chuť. Děti bonbony prostě milují. Cucavé tablety 4+ Junior můžete rozdávat klidně i jako odměnu. Jen si musíte dát pozor na doporučené denní množství. Ani s doplňky stravy se to totiž nemůže přehánět.

Shlédněte také

I tuk může být zdraví, je však potřeba vědět který

Když se řekne tuk, většině lidí, kteří se snaží zhubnout, se ježí chlupy všude možně. …