Domů / Hubnutí / Den po Vánocích

Den po Vánocích

Vánoce se prohnaly našimi domovy jako uragán a mnohdy za sebou nechali pěknou spoušť. Ne však na majetku, ale na našich žaludcích, na hladině našeho cholesterolu v krvi a také na obvodech našich partií. Pokud jste i vy přejedení a unavení, vyzkoušejte jednodenní detox.

Mnozí lidé během vánočních svátků snědí na co přijdou. Tu si uzobnou cukroví, támhle si dají pomeranč, pak přijde na řadu řízeček, kapřík a na to bramborový salátek. To všechno zapíjíme sladkými nápoji, alkoholem a vodu? Tu vidíme tak maximálně stékat venku po okapu. Zkrátka Vánoce jsou pro mnoho z nás svátky přejídání až obžerství a pak to končí bolestmi břicha a žaludečními problémy.

Pokud se tento problém týká i vás, mohli byste svému organizmu dát trochu odpočinout a to na celý jeden den. Celá věc zkrátka spočívá v tom, že se celý den ani nedotknete jídla. Pořádně se zavodníte, tedy vypijete alespoň 4 litry čisté neslazené vody a necháte organismus restartovat.

Věřte tomu nebo ne, ale tělu tento jeden den neskutečným způsobem pomůže. Bude totiž moci zpracovat kompletně všechnu potravu, kterou za svátky přijali. Žaludek a střeva se pročistí, lehce vyhladovíte a tělo si trochu odpočine.

Rozhodně vám však nedoporučujeme tento postup dělat více dní za sebou. Tělo by si totiž mohlo říci, že po období hojnosti přichází čas strádání a začalo by si vytvářet pořádné tukové zásoby na další špatné časy. Vaše váha by tak poskočila nahoru a vám by opět zbyly oči jen pro pláč.

Shlédněte také

Vláknina je důležitější než si myslíte!

Co je tajemství úspěchu dokonale vypracovaného těla? Správný trénink a ještě lepší jídelníček, ve kterém …