Domů / Doporučujeme / Zacvičte si v posteli! Víme, při kterých polohách spálíte nejvíce kalorií!

Zacvičte si v posteli! Víme, při kterých polohách spálíte nejvíce kalorií!

Cvičení nemusí být vždycky jen nepříjemná dřina. Můžete si při něm i užívat. A teď nemáme na mysli v posilovně, na kole nebo při běhání, i když i tyto činnosti vás mohou doopravdy bavit, pokud jim propadnete. Podíváme se spolu na zoubek tomu, kolik kalorií se spálí při sexu.

Na začátku vás musíme trochu zklamat. Erotická hra s vaší drahou polovičkou vám nikdy nepomůže spálit tolik kalorií jako pocení se ve fitness centru. Můžeme ale říct, že u většiny pozic při průměrné době trvání milostného aktu spálíte asi tolik kalorií jako u třicetiminutové procházky. Takže volba je na vás – procházka, nebo společná chvilka v posteli?

Misionář

Pokud váš milostný vztah zahrnuje nejčastěji misionářskou pozici, budete zklamaní. Tedy zejména ženy. Ty totiž spálí jen 44 kalorií. Muž 143 kalorií, protože se v této poloze přece jenom hýbe o poznání více. Odborníci radí, že jestli chtějí ženy u misionářské polohy spálit více, mají svému protějšku pomáhat protipohybem. Pár kalorií vám ubere i vzdychání a sténání.

Na pejska

Žena spálí 98 kalorií a muž 118. Jestliže je vám ale něžnost i romantika cizí a upřednostňujete rychlé tempo, spálíte více – muž až 151 kalorií.

Nohy nahoru

Když žena leží a má nohy nahoru, protahuje všechny svaly na nohou, navíc ještě spálí 116 kalorií. Muž pak 127 kalorií.

Žena nahoře

Tady nebudou muži spokojení. Tím, že leží, spálí asi jen 40 kalorií. Zato žena jich ztratí 122. Pokud přidá i správné pohyby boků, spálí jich dokonce 172.

Lžičky

Tato poloha je možná trochu méně známá, a kdo ji zná, nejspíš by si ani netroufl odhadovat, že se dá považovat za cvičení. Nicméně žena u ní spálí 103 kalorií a muž 113.

Jak spálit při sexu více kalorií?

Čísla byla vyhodnocována u průměrných lidí s průměrnou délkou milování. Možná máte lepší metabolismus a spálíte o něco víc, nebo naopak. Každopádně jednoznačnou cestou, jak touto příjemnou činností ztrácet více kalorií, je její prodloužení nebo přidání více pohybu. Snažte se hýbat boky, pomáhat svému protějšku pohybem apod.

Co se týče té délky, lze k tomu využít různé pomůcky. Už nemůžete? Nahradí vás vibrátor či, v případě dámy, třeba umělá vagína. Ztrácíte výdrž? Podpořte ji vibračním kroužkem či afrodiziaky. Prostě a jednoduše se poohlédněte v sortimentu sexshopů. Velký výběr má například sexshop Růžový slon, který je velmi známý i na sociálních sítích. Však si prohlédněte jejich Facebook a také prostudujte jejich web. Je plný textových informací i fotek a videí, jež vám jistě pomohou vybrat správnou pomůcku.

Mimochodem pokud by vás množství kalorií spálených při sexu opravdu hodně zajímalo, dají se na internetu dohledat i kalkulátory. Sdělíte jim, v jaké pozici jste se milovali, svoji hmotnost a dozvíte se výsledek. Berte ho ale s rezervou. Nikdo vám není schopný se 100% přesností říci, kolik jste spálili zrovna vy.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …