Domů / Doporučujeme / 3 sporty, které vám pomohou nejrychleji zhubnout

3 sporty, které vám pomohou nejrychleji zhubnout

Trápí vás přebytečná kila, která jste během zimního období na svém těle nastřádali? Toužíte po rychlém a účinném shození tuku? V tom případě vyzkoušejte sporty, o kterých budeme mluvit v dnešním článku.

Jednoznačně běh

Běh je skvělým sportem, během kterého spálíte nejvíce kalorií. Za hodinu aktivního běhu spálíte až 3 400 kJ. Při běhání svou činnost aktivují největší svaly ve vašem těle, které ke své činnosti potřebují notnou dávku energie. Svaly spotřebovávají i dávku kyslíku. Zvolit můžete však i klus či pomalejší běh. U takového pohybu, provozovaném na tzv. aerobním prahu, dochází ke spalování především tuků a pomůže vám lépe dosáhnout vysněné postavy. A jak poznáte, že běžíte správně? Dokážete běžet klusem a během běhu byste zvládli i mluvit v jednoduchých bězích běžet půl hodinu až hodinu.

Plavání

Dalším sportem, který vám výrazně pomůže v hubnutí, je plavání ve stylu prsou. Za hodinu aktivního plavání v tomto stylu můžete zhubnout až 2 800 kJ. Jde o to, abyste plavali opravdu aktivně a poctivě. Pravidelnou návštěvu bazénu můžete zařadit do své týdenní rutiny. Pokud raději plavete kraula, jen dobře pro vás. Při plavání kraulem totiž spálíte ještě o něco více kalorií než při plavání prsou.

Tenis

Na rozdíl od běhu či plavání není tenis sportem pro každého. Nebojte se však tenisu. Nejde jen o sport pro elity a dokonalé hráče. I vy můžete trénovat tenis a skvěle se u tenisových hodin zapotit. Během hodiny aktivního tenisu můžete totiž spálit až 2 800 kJ. Pustit se do tenisu můžete i s opravdovou vervou a zaplatit si trenéra. Ať tak nebo tak, krátké sprinty a komplexní zapojení celého těla skvěle formují postavu a pomohou zhubnout tukové zásoby.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Domácí bazén pomáhá udržovat dobrou fyzickou kondici. Jaký druh bazénu si na zahradě postavit?

Pokud si chcete neustále zlepšovat svoji fyzičku, aniž byste museli spoléhat na veřejná sportoviště, je …