Domů / Doporučujeme / 3 sporty, které vám pomohou nejrychleji zhubnout

3 sporty, které vám pomohou nejrychleji zhubnout

Trápí vás přebytečná kila, která jste během zimního období na svém těle nastřádali? Toužíte po rychlém a účinném shození tuku? V tom případě vyzkoušejte sporty, o kterých budeme mluvit v dnešním článku.

Jednoznačně běh

Běh je skvělým sportem, během kterého spálíte nejvíce kalorií. Za hodinu aktivního běhu spálíte až 3 400 kJ. Při běhání svou činnost aktivují největší svaly ve vašem těle, které ke své činnosti potřebují notnou dávku energie. Svaly spotřebovávají i dávku kyslíku. Zvolit můžete však i klus či pomalejší běh. U takového pohybu, provozovaném na tzv. aerobním prahu, dochází ke spalování především tuků a pomůže vám lépe dosáhnout vysněné postavy. A jak poznáte, že běžíte správně? Dokážete běžet klusem a během běhu byste zvládli i mluvit v jednoduchých bězích běžet půl hodinu až hodinu.

Plavání

Dalším sportem, který vám výrazně pomůže v hubnutí, je plavání ve stylu prsou. Za hodinu aktivního plavání v tomto stylu můžete zhubnout až 2 800 kJ. Jde o to, abyste plavali opravdu aktivně a poctivě. Pravidelnou návštěvu bazénu můžete zařadit do své týdenní rutiny. Pokud raději plavete kraula, jen dobře pro vás. Při plavání kraulem totiž spálíte ještě o něco více kalorií než při plavání prsou.

Tenis

Na rozdíl od běhu či plavání není tenis sportem pro každého. Nebojte se však tenisu. Nejde jen o sport pro elity a dokonalé hráče. I vy můžete trénovat tenis a skvěle se u tenisových hodin zapotit. Během hodiny aktivního tenisu můžete totiž spálit až 2 800 kJ. Pustit se do tenisu můžete i s opravdovou vervou a zaplatit si trenéra. Ať tak nebo tak, krátké sprinty a komplexní zapojení celého těla skvěle formují postavu a pomohou zhubnout tukové zásoby.

Shlédněte také

Jaký velkoobchod s textilem ušije vašim zaměstnancům oděvy na míru?

Podnikáte v náročném odvětví, které vyžaduje opravdu specifické oblečení? V takovém případě se určitě nespokojíte …